s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Samsung rozszerza ofertę produktów audio

news |
niezdefiniowano - Samsung rozszerza ofertę produktów audio

Firma Samsung zamierza jeszcze mocniej zaistnieć w branży audio, przedstawiła nowe propozycje na rok 2015

Uważni obserwatorzy rynku audio zauważyli zapewne zintensyfikowanie działań Samsunga w tym segmencie rynku. W ubiegłym roku firma wprowadziła na rynek serię słuchawek Level a także system głośników bezprzewodowych WAM - każdy, kto miał okazję odwiedzić nasze stoisko na Audio Show 2014 mógł zapoznać się z tymi produktami. Ich recenzje zamieściliśmy również na naszych łamach w wydaniu cyfrowym nr. 6 (wersja dla posiadaczy PC/Mac dostępna bezpłatnie www.hifichoice.pl użytkowników tabletów iPad i urządzeń z Androidem zapraszamy do App Store lub Google Play).
Samsung wprowadził również do sprzedaży soundbary, które zapewniają znacznie wyższą jakość dźwięku niż pozwalają na standardowe głośniki telewizyjne. Co ciekawe, flagowa seria telewizorów Samsunga z zakrzywionymi ekranami doczekała się specjalnych również zakrzywionych soundbarów zaprojektowanych z myślą o idealnym dopasowaniu do tych modeli TV. Jak się okazuje rodzina zakrzywionych soundbarów rozszerzy się w roku 2015 o kolejne modele.
Wśród zapowiadanych nowości znalazły się głośniki WAM7500/6500 oraz zakrzywione soundbary.
Głośniki WAM7500/6500 to nowatorskie rozwiązanie, które w przeciwieństwie do tradycyjnych głośników emitujących dźwięk w jednym kierunku wypełniają dźwiękiem całe pomieszczenie. Osiągnięto to dzięki wykorzystaniu autorskiej technologii "Ring Radiator", która umożliwia rozchodzenie się dźwięku w promieniu 360 stopni, przy zachowaniu idealnej równowagi między tonami wysokimi i niskimi.

Jurack Chae, starszy wiceprezes firmy Samsung Electronics powiedział - Wiemy, że mnóstwo ludzi uwielbia słuchać muzyki, dlatego rozszerzamy naszą ofertę o wysokiej jakości bezprzewodowy sprzęt audio do użytku domowego. Dzięki nowym głośnikom WAM7500/6500 można cieszyć się krystalicznym dźwiękiem w każdym miejscu, a zakrzywione listwy głośnikowe są doskonałym uzupełnieniem telewizora.
W projektowaniu głośników WAM7500/6500 uczestniczyło między innymi nowe, supernowoczesne laboratorium audio firmy Samsung w Valencii (Kalifornia). Do ich budowy wykorzystano materiały wysokiej klasy, dzięki czemu eleganckie obudowy głośników świetnie wkomponują się w każde stylowe wnętrze. Przygotowano dwie wersje głośników: stacjonarną (WAM7500) i przenośną (WAM6500).
samsung
Wersja stacjonarna charakteryzuje się elegancką estetyką i wysoką jakością dźwięku. Wersja przenośna ma dodatkowo wbudowany akumulator, dzięki któremu z głośnika można korzystać zarówno w domu, jak i poza nim. Obydwa głośniki można łatwo podłączyć do telewizora, listwy głośnikowej lub urządzenia przenośnego.
Samsung zapowiedział także rozszerzenie oferty zakrzywionych soundbarów o nowe modele. mierza także przedstawić pierwszą na świecie linię zakrzywionych soundbarów. Oprócz serii 7500 dostępnej od połowy 2014 roku, pojawią się też serie: 6000, 6500, 8500. Wszystkie cztery będą optymalnie harmonizowały z zakrzywionymi telewizorami Samsung o przekątnych ekranu od 45 do 78 cali.
INFO www.samsung.pl