s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Tizen w Samsung Smart TV na 2015 r.

news |
niezdefiniowano - Tizen w Samsung Smart TV na 2015 r.

Firma Samsung we wszystkich modelach Smart TV na 2015 r. zastosuje nowy system operacyjny Tizen

Informowaliśmy niedawno, że Samsung na ostatnich targach CES 2015 zapowiedział nową generację telewizorów SUHD będących de facto rozwinięciem idei TV UHD, a konkretnie zwiększenie i tak już wyśrubowanych standardów w zakresie jasności, kontrastu i kolorystyki wyświetlanego obrazu. Jednak oprócz jakości obrazu równie ważną kwestią jest komfort obsługi, ilość i atrakcyjność dostępnych aplikacji oraz współpraca z telewizora z innymi urządzeniami zewnętrznymi np. tabletami, smartfonami, komputerami itp. Kierownictwo Samsunga doskonale zdaje sobie z tego sprawę i w kwestii aplikacji jest niekwestionowanym liderem. Teraz firma robi kolejny znaczący krok w tym kierunku przechodząc na system operacyjny Tizen, który co ważne będzie obowiązujący nie tylko w telewizorach ale także w większości urządzeń mobilnych Samsunga. Dzięki temu firma tworzy własny ekosystem integrujący różne urządzenia tego samego producenta, a więc jest to rozwiązanie jakie stosuje inny wielki gracz, a mianowicie Apple - w przypadku produktów tej firmy - iPodów, iPadów, iPhone'ów mamy do czynienia z systemem operacyjnym iOS. Tym samym Samsung uniezależnia się od Androida i odróżnia się od większości innych producentów, których urządzenia pracują pod systemem Android.
samsung
Wiceprezes działu Visual Display Business w firmie Samsung Electronics tak powiedział o tej nowej inicjatywie: Rozwijanie platformy Smart wokół systemu Tizen jest przełomowym krokiem w kierunku stworzenia dużo bardziej inteligentnego i zintegrowanego ekosystemu - powiedział Won Jin Lee, - Tizen nie tylko wzbogaci doznania związane z odbiorem rozrywki przez obecnych użytkowników, ale także otwiera ogromny potencjał dla rozwoju domowej rozrywki w przyszłości.
Zmieniony interfejs Smart Hub jest wyświetlany na jednym ekranie, co ułatwi nawigację i przyspiesza dotarcie do poszczególnych funkcji. Atutem nowego interfejsu jest szybkość i łatwy dostęp do treści. Na ekranie wyświetlane są elementy, z których użytkownik korzystał ostatnio, oraz indywidualnie dobrane rekomendacje kolejnych opcji rozrywki. Zoptymalizowano także system nawigacji w Smart Hub - jest jeszcze bardziej atrakcyjny estetycznie i umożliwia czterokierunkowe sterowanie.
samsung smart tv
Kolejną ważną nowością w zaktualizowanym systemie jest łatwość synchronizacji telewizora z innymi urządzeniami. Dzięki funkcji Wi-Fi Direct można wygodnie, jednym kliknięciem, udostępniać treść z urządzenia mobilnego na telewizorze i vice versa. Moduł Bluetooth Low Energy (BLE) w odbiorniku Smart TV Samsung automatycznie wyszukuje urządzenia mobilne Samsung w swoim pobliżu i łączy się z nimi. Ta funkcja konwergencji ma ciekawy potencjał - użytkownik może jednocześnie korzystać z kilku ekranów i rozrywki na wielu urządzeniach kompatybilnych z telewizorem. Transmisje na żywo i inne programy telewizyjne można oglądać na urządzeniu mobilnym znajdującym w zasięgu sieci domowej nawet, jeżeli telewizor jest wyłączony.
Obecnie chcemy mieć dostęp do wielu urządzeń i nieskończonych zasobów treści z różnych źródeł. Mając świadomość zachodzących zmian, firma Samsung zaprojektowała nową platformę pod kątem usprawnienia rozwiązań w zakresie zintegrowanej rozrywki i wzmocnienia doznań odbiorcy.

Oto najciekawsze przykłady współpracy w ramach dostarczania treści: • Samsung Sports Live umożliwia oglądanie transmisji imprez sportowych i jednoczesne śledzenie wyników zespołów i poszczególnych zawodników na tym samym ekranie. Samsung nawiązał także współpracę z globalnymi producentami w celu stworzenia obszernego i zróżnicowanego katalogu gier. • PlayStation Now to usługa dostępu do gier w chmurze oferowana w Ameryce Północnej. Umożliwia ona uruchamianie gier PlayStation na ekranie odbiornika Smart TV Samsung bez konieczności posiadania konsoli PlayStation. Dzięki tej usłudze właściciele odbiorników Smart TV Samsung mogą grać w setki gier PlayStation 3 po podłączeniu kontrolerów DUALSHOCK 4 do telewizora. • Popularna gra taneczna Just Dance Now będzie dostępna na całym świecie dla posiadaczy odbiorników Smart TV Samsung w ramach współpracy z Ubisoft. Użytkownicy mogą bawić się i tańczyć przed telewizorem, korzystając z pilota Samsung Smart Remote i urządzeń mobilnych Samsung. W grze może uczestniczyć kilka osób jednocześnie, więc jest to zabawa dla całej rodziny lub grupy znajomych. • Bingo HOME: Race to Earth to tytuł gry nawiązującej do filmu HOME wytwórni DreamWorks Animation. Gra to rodzaj bingo, w które można grać na ekranie telewizora za pomocą posiadanych w domu inteligentnych urządzeń. Technologia zastosowana w grze stanowi pionierski ekosystem opracowany przez firmy Samsung i Yahoo, umożliwiający interaktywną zabawę w domu z wykorzystaniem wielu ekranów. • Milk Video to autorska aplikacja firmy Samsung, oferująca dostęp do najpopularniejszych i najciekawszych wideoklipów publikowanych w Internecie oraz płatnych treści dostarczanych przez coraz liczniejszą grupę (obecnie prawie 50) partnerów. Funkcja On TV pomaga użytkownikom w odkrywaniu jeszcze ciekawszych treści poprzez intuicyjne rekomendacje.
smart tv
Platforma Samsung oparta na systemie Tizen pozwala na włączenie odbiorników Smart TV Samsung do znacznie większego ekosystemu treści oraz umożliwia łatwą współpracę z różnymi partnerami przy maksymalnej elastyczności i bezkonkurencyjnej dostępności. Kompatybilność systemu Tizen z innymi urządzeniami sprawia, że Smart TV Samsung może stać się też centrum sterowania inteligentnym domem. Nowy Smart TV Samsung z systemem Tizen wyznacza standard dla przyszłych odbiorników Smart TV, podnosząc jakość doznań związanych z korzystaniem z rozrywki.
INFO www.samsung.pl