kino domowe

Linkin Park na żywo w Ultra HD

news |
Linkin Park na żywo w Ultra HD

Firma Samsung oraz operator satelitarny SES zrealizują wspólnie pierwszą na świecie transmisję na żywo z koncertu w jakości Ultra High Definition.

Samsung bardzo angażuje się w zapewnienie większej dostępności kontentu Ultra HD. Najnowszą inicjatywą tego koreańskiego giganta jest wspólne przedsięwzięcie z operatorem satelitarnym SES. Dzięki wspólnym wysiłkom obu firm, możliwe będzie obejrzenie koncertu w świetniej jakości UHD znanego amerykańskiego zespołu Linkin Park, który odbędzie się już 19 listopada 2014 w berlińskiej hali O2 World.

Linkin Park to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Od ponad dekady kapela nieprzerwanie święci triumfy, zdobywając przy tym nie tylko rzesze wiernych fanów, ale także mnóstwo nagród, w tym Grammy. Przekaz na żywo z ich występu będzie dostępny ekskluzywnie na kanale demo Astra Ultra HD. Oczywiście aby cieszyć się niesamowitą jakością obrazu w Ultra HD potrzebny nam będzie telewizor nowej generacji np. Samsung Curved UHD z 2014, które zagwarantują najlepsze warunki do oglądania tak wyjątkowego wydarzenia.

samsung

Ten koncert Linking Park nie jest jedyną propozycją Samsunga w zakresie transmisji w Ultra Highh Definition. Warto przypomnieć, że 7 maja 2014 r. przeprowadzono premierową transmisję opery "Nabucco" Giuseppe Verdiego w rozdzielczości Ultra High Definition za pośrednictwem aplikacji Samsung Smart TV - pierwszej na świecie umożliwiającej transmisję spektakli operowych. Było to wydarzenie bezprecedensowe, będące pierwszą transmisją w rozdzielczości UHD strumieniowaną za pomocą łącza internetowego na cały świat. Aplikacja Wiener Staatsoper Smart TV to połączenie opracowanej przez Samsung technologii z najwyższej jakości treściami zapewnianymi przez Wiedeńską Operę Państwową, jedną z trzech największych scen operowych w Europie. W bieżącym sezonie zaplanowanych zostało 10 nowych transmisji przedstawień w rozdzielczości Ultra High Definition. Będzie można zobaczyć takie klasyczne spektakle operowe jak "Wesele Figara", "Traviata", "Zemsta nietoperza" i "Tannhäuser".

Ponadto w maju 2014 roku dla nabywców telewizorów UHD Samsung została udostępniona pierwsza w Polsce i Europie aplikacja Smart TV umożliwiająca strumieniowanie filmów w najwyższej jakości obrazu - Strefa VOD UHD. Dzięki tej aplikacji użytkownicy mają dostęp do powiększającej się wciąż bazy filmów dostępną wyłącznie dla posiadaczy telewizorów UHD Samsung z tego roku. Wśród udostępnionej kolekcji, znajdziemy takie filmy jak "Pożądanie" z Sophie Marceau w roli głównej, skandynawski kryminał "Łowcy głów" czy "Idealne matki" z pięknymi Naomi Watts i Robin Wright na pierwszym planie. Już w najbliższym czasie zbiory filmowe Strefy VOD UHD będą powiększać się o kolejne hity.

INFO www.samsung.pl

samsung uhd