hi-fi

Optyczna wkładka gramofonowa DS Audio DS-1

news |
Optyczna wkładka gramofonowa DS Audio DS-1

Japońska manufaktura DS Audio opracowała innowacyjną, optyczną wkładkę gramofonową DS-1, która zaprzęga do pracy precyzyjny laser

Ta nowatorska wkładka mimo zastosowania lasera jest oczywiście analogowa. Wykorzystano tu bowiem metodę amplitudowego odczytu danych, gdzie sygnał na wyjściu zależy od odległości, na jaką wychyla się igła. Dzięki temu nie ma wpływu częstotliwości na odczyt sygnału i nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowej korekcji - oczywiście z wyjątkiem standardowej krzywej korekcyjnej RIAA. Wkładka optyczna wymaga bardzo prostego obwodu do odczytu danych, co pozwala na czystą, niezakłóconą reprodukcję dźwięku bez dodatkowej obróbki sygnału zapisanego na płycie. Można pomyśleć: "optyczny = cyfrowy", tak samo jak dźwięk odtwarzaczy CD, DVD czy Blu-ray. A przecież laserowa DS-001 jest całkowicie analogowa - przy odczycie sygnału nie przeprowadza dekodowania cyfrowego. Różnica polega na tym, że odczytujemy płytę nie za pomocą pola elektromagnetycznego, ale promienia świetlnego. A to ostatnie jest przecież medium czysto analogowym.
Cena wkładki wraz z dedykowanym przedwzmacniaczem wynosi 19.900 zł. O tym, jak ona gra, będzie można się przekonać na własne uszy podczas tegorocznego Audio Show.

INFO www.eteraudio.pl