hi-fi

Wkładka gramofonowa Miyajima Madake

news |
Wkładka gramofonowa Miyajima Madake

Do sprzedaży trafiła unikalna wkładka gramofonowa wykonana z bambusa, który rośnie tylko w jednym miejscu na świecie

Madake to rzadki gatunek bambusa, który rośnie na stokach góry Kyoto w okolicach świątyni Iwashimizu Hachiman. Jako pierwszy wykorzystał go Thomas Edison, konstruując pierwszą żarówkę - z tego bambusa była wykonana podstawa żarnika. W miejscu występowania tego gatunku bambusa stoi pomnik upamiętniający tego wielkiego wynalazcę. Bambus Madake nie jest sprzedawany, co oznacza, że nie jest ogólnie dostępny. W posiadaniu tego cennego materiału znalazł się pan Miyajima, który postanowił wykorzystać go do budowy elementów wkładki - części wspornika. 

Madake to wkładka, która jest w tej chwili najwyższym modelem Miyajimy, a rewelacyjny Kansui staje się numerem dwa w ofercie. Jak wszystkie wkładki Pana Noriyuki Miyajima, Madake zbudowana jest w oparciu o autorski projekt, w którym bambus Madake jest wykorzystany do budowy części wspornika, a więc elementu przenoszącego bezpośrednio drgania z rowka płyty.

Wyjątkowe właściwości soniczne "madake" pozwoliły na zbudowanie wkładki, której brzmienie jest absolutnie pełne i doskonałe. Cena: 21.500zł.

INFO www.rcm.com.pl