hi-fi

Hegel HD12 przetwornik C/A z preampem

news |
Hegel HD12 przetwornik C/A z preampem

HD12 to przedstawiciel nowej generacji przetworników cyfrowo-analogowych Hegla potrafiący odtwarzać natywne pliki DSD

Zupełnie nowy interfejs USB pozwala na stosowanie wszystkich powszechnych częstotliwości próbkowania aż do 24 bitów/192kHz. Nowy interfejs pozwala również na natywne odtwarzanie plików DSD bez konieczności wcześniejszej konwersji do PCM. Urządzenie jest wyposażone w wysokiej jakości wyjście słuchawkowe, standardowe wyjście RCA oraz prawdziwie zbalansowane wyjścia XLR. To oznacza, że można go podłączyć do każdego amplitunera/wzmacniacza i/lub subwoofera. Wbudowana regulacja głośności pozwala na bezpośrednie podłączenie do aktywnych kolumn lub wzmacniacza mocy.

Nowe badania w zakresie domeny cyfrowej pozwoliły na osiągnięcie ekstremalnie niskich poziomów jittera. W szczególności poprawę osiągnięto w zakresie "falbankowania", zniekształcenia, które powoduje zaburzenia czasowości i precyzji dźwięku. Słychać to doskonale przy bębnach i w dynamicznych fragmentach muzyki. Kolejna duża poprawa nastąpiła w zakresie części analogowej konwersji cyfrowo-analogowej. Poziom szumów rzędu -145dB oznacza, że HD12 pokazuje mnóstwo detali, które wciągają w muzykę.
HD 12 jest wyposażony w pilota, którym można sterować wszystkimi urządzeniami Hegla.

Można z niego korzystać nawet w celu nawigacji w ramach playlisty, korzystając z większości dostępnych programów do odtwarzania muzyki na komputerze, a nawet sterować głośnością DAC-a. Cena: 4.999zł.

INFO www.mojeaudio.pl