hi-fi

Zintegrowany stereofoniczny system muzyczny McIntosha MXA70

news |
Zintegrowany stereofoniczny system muzyczny McIntosha MXA70

Model MXA70 to zintegrowany system muzyczny, składający się

Model MXA70 to zintegrowany system muzyczny, składający się z kompaktowego, ale w pełni funkcjonalnego wzmacniacza stereofonicznego o mocy 50W oraz z pary specjalnie zaprojektowanych kolumn. Zestawy głośnikowe wykończono na wysoki połysk czarnym lakierem fortepianowym. Wyposażono je w 19mm tytanową kopułkę, 100mm przetwornik średnio-niskotonowy oraz tylny port bas-refleksu w celu zwiększenia zakresu odtwarzania niskich tonów, co umożliwiło uzyskanie pasma przenoszenia od 60Hz do 45kHz. Obudowa kolumn może zostać podniesiona do góry o 10 stopni celem najlepszego dopasowania do aktualnych warunków akustycznych i uzyskania dodatkowej głębi dźwięku. Istnieje także możliwość podłączenia do MXA70 aktywnego subwoofera.

MXA70 posiada ten sam, wysokiej jakości dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, jaki występuje w referencyjnym wzmacniaczu słuchawkowym MHA100. Nowoczesna implementacja słynnych autoformerów McIntosha umożliwia wysterowanie słuchawek o impedancji mieszczącej się w jednym z trzech zakresów: 8-40, 40-150 i 150-600 ohm. Zastosowanie nowej technologii przetwarzania dźwięku słuchawkowego Headphone Crossfeed Director (HXD) umożliwia nagraniom wysokiej jakości stworzenie iluzji uzyskania brzmienia typowego dla odsłuchu za pomocą konwencjonalnych kolumn głośnikowych.

MXA70 posiada szeroką gamę wejść cyfrowych, umożliwiając podłączenie wielu nowoczesnych cyfrowych źródeł dźwięku. Każde z czterech wejść cyfrowych (koaksjalne, optyczne, AES/EBU i USB) pozwala na dekodowanie sygnału o rozdzielczości sięgającej 32bit/192kHz. MXA70 dokonuje upsamplingu sygnałów do poziomu 192kHz z 32-bitową rozdzielczością, nim rozpocznie się proces przetwarzania dźwięku w przetworniku cyfrowo-analogowym. Dwa wejścia analogowe (w tym jedno zbalansowane) zostały zamontowane w urządzeniu celem ułatwienia integracji nowego urządzenia z posiadanym systemem audio-wideo. Cena: 25.500zł.

INFO www.hificlub.com.pl

McIntosha MXA70