gadżety

Creative Sound Blaster Roar SR20

news |
Creative Sound Blaster Roar SR20

Na rynek trafił kompaktowy, designerski głośnik bezprzewodowy, którego funkcjonalność wykracza daleko poza słuchanie muzyki

Firmy Crative nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, gdyż to prekursor PC Audio, który swoimi kartami dźwiękowymi Sound Blaster zawojował rynek komputerów osobistych. Z biegiem czasu oferta Creative Labs rozszerzyła się o nowe produkty, głównie akcesoria komputerowe, ale nadal większość asortymentu związanych jest z audio: słuchawki, odtwarzacze MP3, głośniki. Sound Blaster Roar SR20 to nowa propozycja firmy w zakresie kompaktowych, przenośnych głośników bezprzewodowych. Przede wszystkim na uwagę zasługuje wygląd tego urządzenia - bardzo fajny, nowoczesny desing, solidne wykonanie, brak tandetnych, trzeszczących plastików to niewątpliwie atuty Sound Blaster Roar. I to właśnie za design przyznano temu urządzeniu prestiżową nagrodę Red Dot Awards.
Mieliśmy okazję pobawić się tym urządzeniem, więc możemy przedstawić swoje wrażenia. Ciekawostką jest, że Roar równie dobrze wygląda z przodu jak i z tyłu, a właściwie trudno jednoznacznie określić który to front, a który tył. Zakładając jednak, że przód to duża metalowa maskownica z umieszczonym centralnie logo Creative, to z tyłu zgromadzono wszystkie gniazda, sloty, przełączniki itp. Z ważniejszych wypada wymienić złącza USB za pomocą których możemy podłączyć odtwarzacz zewnętrzny i jednocześnie odtwarzać muzykę i ładować baterię urządzenia, slot microSD do odtwarzania muzyki zapisanej na karcie lub do nagrywania dźwięku z dowolnego źródła w tym telefonicznych połączeń głosowych, jest także tradycyjne wejście AUX do podłączenia urządzeń zewnętrznych. Jest jeszcze jeden ważny przycisk uruchamiający funkcję "Roar", która sprawia, że dźwięk staje się mocniejszy i bardziej przestrzenny, zwiększa się także jego głębia.

creative

W Roar SR20 zastosowano dwa przetworniki wysokotonowe 1.5" oraz jeden średnio-niskotonowy 2,5" o dużym wychyleniu membrany. Po bokach urządzenia, również za solidną metalową maskownicą, umieszczono dwie membrany bierne. W tej kompaktowej, zgrabnej obudowie zmieszczono jeszcze dwa wzmacniacze - jeden odpowiedzialny za pasmo niskich i średnich tonów, a drugi obsługujących górny zakres pasma.
Całość prezentuje się świetnie i co ważne, ze względu na swoje niewielkie rozmiary (57x202x115) i mały ciężar (1,1kg) nie sprawia problemów z przenoszeniem go z miejsca na miejsce, a nawet zabrania go na wakacje czy podróż służbową. A naprawdę warto, gdyż muzycznie wypada bardzo dobrze. Tan niewielka "kolumienka" generuje dźwięk jakich nie powstydziłyby się nawet droższe systemy hi-fi. Buduje szeroką scenę dźwiękową, jest niezły bas i przekonująca góra oraz średnica. Chociaż należy pamiętać, że ustawienie go w innym miejscu pokoju może spowodować znaczne różnice w jakości brzmienia. Urządzenie jest dosłownie naszpikowane nowymi technologiami - wystarczy wspomnieć o technologii NFC zapewniającej błyskawiczne parowanie urządzeń, obsłudze kodeka aptX, technologii SBX Pro Studio poprawiającej jakość dźwięku z komputera, zintegrowanym dyktafonie i oczywiście o Bluetooth. Spełnia też rolę budzika o nietypowym trybie budzenia - tryb Live-Saver odtwarza dźwięki w różnych odstępach czasu, aby pomóc Ci zachować przytomność. Wspomniane dźwięki to np. odgłos otwierających się drzwi, piły mechanicznej itp.
Z kolei gdy jesteś miłośnikiem zasypiania przy muzyce, możesz włączyć tryb Bedtime dzięki któremu stopniowo muzyka będzie się wyciszać, aż całkowicie kolumna wyłączy się. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się błogim snem bez zbędnego, nocnego wstawania.
Sound Blaster Roar SR20 to wszechstronne, na wskroś nowoczesne i funkcjonalne urządzenie, które powinno znaleźć zastosowanie w każdym nowoczesnym domu. Cena 699zł.

INFO www.creativeroar.pl

roar

roar