gadżety

Samsung Gear S nadchodzi

news |

Firma Samsung Electronics ogłosiła, że od października br. wprowadzi na rynek inteligentne zegarki Gear S

Tuż po informacji od LG Electronics, że wprowadzi na rynek pierwszy na świecie smartwatch o wyglądzie tradycyjnego zegarka, dotarła do nas informacja od Samsung Electronics, że on również wprowadzi na rynek swój inteligentny zegarek Gear S o wyglądzie imitującym klasyczny zegarek z tym, że zbliżony kształtem do prostokąta, a nie okrągły, jak w przypadku produktu LG. Jak więc widać konkurencja na rynku inteligentnych gadżetów jest olbrzymia.
Nowy Samsung Gear S to inteligentny zegarek z łącznością 3G i innymi funkcjami pozwalającymi użytkownikom pozostawanie w ciągłej łączności nawet jeśli nie ma smartfona przy sobie. Dzięki połączeniom 3G, Bluetooth i Wi-Fi zapewnia użytkownikom uzyskiwanie powiadomień z sieci społecznościowych, kalendarzy, aplikacji i natychmiastowe odpowiadanie na przychodzące wiadomości dzięki wykorzystaniu klawiatury ekranowej lub rozbudowanych funkcji głosowych S Voice. Samsung Gear S pozwala wykonywać i odbierać połączenia bezpośrednio z nadgarstka lub przekazywać połączenia na smartfony. Dużą funkcjonalność osiągnięto poprzez intuicyjny interfejs użytkownika

smartwatch

Samsung Gear S przypomina z wyglądu zwykły zegarek, gdyż wskazówki wyświetlane są na 2-calowym zakrzywionym (wypukłym w przeciwieństwie do wklęsłych ekranów telewizorów Curved) Super AMOLED. Doskonale dopasowuje się do kształtu nadgarstka, a opcje dostosowywania ekranu i wymienne paski pozwalają użytkownikom dostosować go do swoich upodobań.
Samsung Gear S zapewnia łatwy dostęp do ważnych informacji dzięki widżetom i połączonym ekranom powiadomień. Dodatkowo liczne wbudowane rozszerzają jego funkcjonalność o lokalizację (GPS) dzięki czemu aplikacje jak Nike+ Running pozwalają użytkownikom monitorować swój bieg - zapisywać trasę, ustalać tempo itp.
hi fi choice
Wraz z Samsung Gear S zaprezentowano Samsung Gear Circle, które po połączeniu go ze smartfonem (poprzez Bluetooth) umożliwia odbieranie połączeń telefonicznych, słuchanie muzyki i wydawanie poleceń głosowych. Samsung Gear Circle wyposażono w zamek magnetyczny, który zamyka się wokół szyi użytkownika, gdy urządzenie nie jest używane oraz w funkcję wibracji, informującą o przychodzących połączeniach i powiadomieniach.
Samsung Gear S oraz Gear Circle będą stopniowo wprowadzane na rynek w różnych rynkach już od października br.

INFO www.samsung.pl

samsung

Gear S

Samsung Gear S