kino domowe

Klipsch Reference R-10B

news |

Amerykański Klipsch wprowadził na rynek soundbar z subwooferem i Bluetooth.

Amerykański Klipsch wprowadził na rynek soundbar z subwooferem i
Bluetooth.

Obecnie nowoczesne soundbary to nie tylko zbiór kilku głośników będących mocniejszą i większą wersją niewielkich głośników telewizyjnych. Liczy się przede wszystkim jakość dźwięku, a zwłaszcza jego szczegółowość i detaliczność. Najważniejszy zakres średnich i wysokich tonów, czyli zakres w którym mieści się brzmienie ludzkiego głosu. Pozwoli to zwiększyć przejrzystość i zrozumiałość dialogu, czego brakuje w większości produkowanych obecnie płaskich telewizorów. Klipsch Reference R-10B jest panaceum na te bolączki. Technologia tworzenia głośników precyzyjnie odtwarzających dźwięk, jest poparta 68-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Opatentowana przez Klipsch'a tuba Tractrix i ultra dokładne głośniki średniotonowe z polipropylenowymi membranami, pozwalają usłyszeć znacznie więcej niż w przypadku słabych jakościowo tanich głośników telewizyjnych. Klipsch R-10B oferuje potężną moc szczytową wynoszącą 250W, a więc wielokrotnie więcej niż to co może zaoferować tor audio telewizora. Ścieżka dźwiękowa towarzysząca: filmowi, koncertowi czy grze komputerowej będzie odtworzona dokładnie tak jak wymyślił to sobie realizator dźwięku - Klipsch R-10B zapewnia dużą moc dźwięku i równie dużą dynamikę przy jedynie minimalnych zniekształceniami.
System składa się z soundbaru w którym pracują dwa dwudrożne komplety głośników oraz z aktywnego subwoofera. W jednostce szerokopasmowej pracują dwa polipropylenowe głośniki nisko-średniotonowe z membranami o średnicy 7,5cm oraz tekstylne kopułki wysokotonowe o średnicy 1,9cm, które współpracują z tubą Tractrix (90°x90°). W aktywnym bezprzewodowym subwooferze pracuje solidny niskotonowiec z membraną o średnicy 20,3cm.

KLIPSCH REFERENCE R-10B

Obudowę wykonano z płyt MDF. Na tylnej ścince znajduje się szczelinowy bas-refleks i regulacja głośności. Subwoofer uruchamia się i łączy automatycznie (Bluetooth) z soundbarem natychmiast po jego uruchomieniu. Konfiguracja głośników 2.1 zapewnia reprodukcję dźwięku z detalicznością, muzykalnością i odpowiednim tąpnięciem basu, gdy zachodzi taka potrzeba. Soundbar Klipsch Reference R-10B może współpracować dzięki Bluetooth z większością telefonów, tabletów czy laptopów wykorzystujących tę technologię. Dzięki technologii aptX odtwarzany strumień muzyki będzie miał bardzo wysoką jakością. Urządzenie dysponuje dekoderem Dolby Digital, dzięki któremu soundbar będzie odtwarzał ścieżkę dźwiękową z telewizora z bardzo wysoką jakością, detalicznie i bardzo precyzyjnie. Do dyspozycji pozostaje także tryb przestrzenny 3D, który pozwala znaleźć się w samym centrum akcji np. podczas oglądania filmów. Klipsch R-10B ma wejście cyfrowe optyczne i wejście analogowe RCA, w zestawie jest także uniwersalny pilot zdalnego sterowania. Soundbar może stać pod lub nad telewizorem, albo może też być zawieszony na ścianie.

KLIPSCH

Właściwości i dane techniczne Klipsch Reference R-10B
• System: 2 drożny/2 kanałowy soundbar, 20,3 cm bezprzewodowy subwoofer
• Pasmo przenoszenia: 27Hz-20kHz
• Moc wzmacniaczy szczytowa: 250W
• Głośniki wysokotonowe: 2x1,9 cm - tekstylna kopułka z Tractrix 90° x 90°
• Głośniki średniotonowe: 2x7,5 cm - membrana polipropylenowa
• Subwoofer: 1x20,3 cm - obudowa MDF, głośnik na bocznej ściance, szczelinowy bas-refleks na tylnej ścince
• Wejścia: cyfrowe optyczne, analogowe RCA, Bluetooth z aptX
• Wymiary sounbara (SxWxG): 101,6x7,1x10,5 cm
• Wymiary subwoofera (SxWxG): 21x40,6x33,6 cm
• Waga: 3,2 kg
• Waga subwoofera: 11,4 kg
• Waga całości (z opakowaniem): 19,1 kg
• Wykończenie: soundbar - czarny satynowy, subwoofer - szczotkowany czarny winyl, maskownica - perforowany metal
• Dołączone akcesoria: przewód optyczny 1,5 m, przewód zasilający, pilot zdalnego sterowania, para gumowych podkładek, szablon do wyznaczenia miejsc wkrętów przy montażu na ścianie.

KLIPSCH REFERENCE