hi-fi

NAJCZĘŚCIEJ SŁUCHANE W WiMP HiFi

news |

Serwis streamingowy WiMP opublikował listę najchętniej słuchanych albumów w drugim kwartale br.

Serwis streamingowy WiMP opublikował listę najchętniej słuchanych albumów w drugim kwartale br.
W pierwszej dziesiątce znalazły się dwa wyprodukowane w Polsce. Na pierwszym miejscu znalazła się debiutancka płyta Artura Rojka zaś na szóstym - również debiut zespołu The Dumplings. Cieszyć może wciąż wysoka pozycja Dawida Podsiadło i Kamila Bednarka. Z artystów zagranicznych niesłabnącą popularnością cieszą się: Micheal Jackson, George Micheal, Pharell Willimas i Daft Punk.
Pierwsze miejsce debiutanckiego solowego albumu Artura Rojka nie powinno nikogo dziwić. Polski artysta, kompozytor i wokalista, połączył klasyczne, melodyjne teksty z nowatorskimi brzmieniami. Dźwiękowe wyrafinowanie, muzyczna erudycja, wysoka jakość produkcji oraz esencja najlepszych trendów panujących na rynkach muzyki alternatywnej całej Europy dały albumowi Składam się z ciągłych powtórzeń zasłużone pierwsze miejsce. Tuż za Arturem Rojkiem uplasował się Micheal Jackson i jego drugi, pośmiertny album XSCAPE. Znalazło się na nim aż osiem nieznanych wcześniej piosenek, które powstały w najbardziej kreatywnym okresie twórczości króla popu.

wimp hifi

Trzecie miejsce to Indila i Mini World. Debiutancki album francuskiej piosenkarki o pełnym dramatyzmu ale i bardzo dziewczęcym wokalu przyciągnął wielu słuchaczy co widać po wynikach najczęściej słuchanych płyt w WiMP HiFi. Tuż za Indilą znalazł się George Michael z elegancką, wyrafinowaną, wręcz sterylną Symphoniką (Deluxe Version). Płyta jest podsumowaniem trasy, która odbyła się w latach 2011-2012 z towarzyszeniem symfoników. Album świetnie nagrany i zagrany. Stonowany, spokojny ale momentami mocno roztańczony. Piąte miejsce na liście TOP 25 WiMP HiFi, zajął Pharrell Williams i G I R L. Nazywany perfekcyjnie popowym, lekkim i koktajlowym, najnowszy album amerykańskiego muzyka, artysty i producenta dotyczy kobiet i wokół kobiet się obraca. Wystąpili na niej nie mniej znani znajomi Pharella - Justin Timberlake w Brand New, Miley Cyrus w Come Get It Bae. Alicia Keys w Know Who You Are. Szóste miejsce zajęli debiutanci z Polski, nieletni zadymiarze nowoczesnego popu, odkrycie internetu i koncertowe objawienie - The Dumplings z płytą No Bad Days. Na siódme trafił Daft Punk z Random Access Memories, ósme - Damon Albarn i Everyday Robots, kolejne niestrudzony Jack White i Lazaretto. Pierwszą dziesiątkę zamyka Tori Amos i Unrepentant Geraldines

Nasz TOP 25 WiMP HiFi obala mit, że jeśli chce się słuchać muzyki w jakości bezstratnej to należy poszukać jazzu czy klasyki - mówi Katarzyna Rogalska, odpowiedzialna za redakcję w WiMP. - Najpopularniejsze okazały się świetnie wyprodukowane płyty popowe i rockowe.

Wszystkie albumy z zestawienia Top 25 WiMP HiFi można odsłuchać w jakości HiFi. Aby poznać różnicę między jakością Premium a bezstratną, serwis muzyczny WiMP rozpoczął kampanię HiFitest. Pod adresem www.hifitest.pl można przetestować swój sprzęt oraz słuch a także wygrać 30-dniowe konto WiMP HiFi.

hi fi

WiMP jest jedynym serwisem streamingowym działającym w Polsce, który oferuje muzykę w bezstratnych formatach FLAC i ALAC. Cena brutto miesięcznego abonamentu wynosi 39,99 zł.


TOP 25 WiMP HiFi za okres od 28.03 do 01.07.2014

1. Artur Rojek; Składam się z ciągłych powtórzeń,
2. Michael Jackson; XSCAPE,
3. Indila; Mini World,
4. George Michael; Symphonica (Deluxe Version),
5. Pharrell Williams; G I R L,
6. The Dumplings; No Bad Days,
7. Daft Punk; Random Access Memories,
8. Damon Albarn; Everyday Robots,
9. Jack White; Lazaretto,
10. Tori Amos; Unrepentant Geraldines,
11. London Grammar; If You Wait,
12. Howard Shore; The Hobbit - The Desolation Of Smaug,
13. Lykke Li; I Never Learn,
14. KRÓL; Nielot,
15. Dawid Podsiadlo; Comfort and Happiness,
16. Xxanaxx; TRIANGLES,
17. Arctic Monkeys; AM,
18. Lana Del Rey; Ultraviolence,
19. Todd Terje; It's Album Time,
20. Avicii; True,
21. Bednarek; Jestem...,
22. Imagine Dragons; Night Visions,
23. Katy Perry; PRISM,
24. Adam Strug & Stanisław Soyka; Strug. Leśmian. Soyka,
25. Paolo Nutini; Caustic Love,