hi-fi

SOJUSZ KAPITAŁOWO-BIZNESOWY FIRM PIONEER, ONKYO, BARING PRIVATE EQUITY ASIA

news |

Pioneer, Onkyo i fundusz Baring Private Equity Asia osiągnęły porozumienie

Pioneer Corporation, Onkyo Corporation i Baring Private Equity Asia z siedzibą w Hongkongu osiągnęły porozumienie, aby rozpocząć rozmowy o integracji części działalności Home AV między Pioneer i Onkyo. Ponadto, część udziałów Pioneer Home Electronics Corporation spółka zależna od Pioneer, zostaną odstąpione do Baring i Onkyo. Po przeniesieniu tych udziałów Baring będzie mieć 51% udziałów, a pozostałe 49% zostanie rozdysponowanie w porozumieniu z podmiotami powiązanymi z Pioneer Home Electronics Corporation.

Rynek AV przenosi się z urządzeń analogowych do cyfrowych, w których odtwarzanie muzyki odbywa się poprzez komputery i cyfrowe odtwarzacze audio, ich popularność znacznie zmienia sposoby odtwarzania muzyki. Aby poradzić sobie z takimi zmianami na rynku, Pioneer i Onkyo będą dążyć do zwiększenia konkurencyjności poprzez czerpanie z zasobów dwóch firm, siły marek oraz najwyższych technologii. Również kapitał Baring zmaksymalizuje synergie, w tym rozszerzenie działalności. Obie firmy zachowają swoje dotychczasowe marki i zwiększą wartości przedsiębiorstw. Te decyzje nie mają na razie żadnego wpływu na dostępność produktów Pioneera jak i Onkyo w Polsce.

Pioneer Home Electronics Corporation (PHE)
PHE rozpoczęła działalność w lipcu 2013 roku jako spółka w pełni zależna od Pioneer Corporation w zakresie planowania, produkcji, sprzedaży i marketingu produktów Home AV. Produkty premium audio / wideo i urządzenia komunikacyjne zaprojektowane przez PHE były główną działalnością firmy Pioneer i wprowadziły wiele nowości i innowacji produktów w świecie. Ten producent wysokiej jakości marki AV jest bardzo dobrze przyjmowany zarówno przez japońskie, jak i zagraniczne czasopisma i stowarzyszenia AV, takie jak EISA w Europie.

O firmach, które przystąpiły do sojuszu kapitałowo-biznesowego:

Onkyo Corporation
Onkyo od 1946 z pasją angażuje się w rozwój produktów audio, kt.re dostarczają niezwykłą wydajność, jakość i wartość. Łącząc opatentowane technologie i innowacje dźwięku, Onkyo nadal tworzy nagradzane produkty, kt.re są chwalone przez wiodące publikacje audio.
Filozofia firmy to dostarczanie produktów i usług, kt.re są znakomicie zaprojektowane i zbudowane, aby konsekwentnie utrzymywały znakomity standard najwyższej jakości. Dziś Onkyo jest na czele rewolucji w kina domowych i rozwiązań cyfrowych.

Baring Private Equity Asia
Baring Private Equity Asia jest jedną z największych i najbardziej uznanych niezależnych firm private equity w Azji i doradza funduszom z zaangażowanym kapitałem o wartości ponad 5 mld USD. Firma doradza w całej Azji w programach inwestycyjnych, specjalizuje się w firmach wymagających kapitału do ekspansji, dokapitalizowania lub przejęć. Baring Asia inwestuje w Azji od jej powstania w 1997 roku i zatrudnia ponad 100 pracowników w biurach zlokalizowanych w Hongkongu, Szanghaju, Pekin, Bombaj, Singapur, Dżakarta i Tokio. Firma obecnie doradza funduszom, które zainwestowały w ponad 30 spółkach w całej Azji zatrudniających łącznie 95.000 pracowników i przychodami w wysokości ponad 25 miliardów dolarów w 2013 roku.

Źródło: www.dsv.com.pl