hi-fi

BARING PRIVATE I ONKYO OBEJMUJĄ WIĘKSZOŚĆ UDZIAŁÓW W PIONEER HOME ELECTRONICS CORP.

news |

Firma Pioneer zgodziła się sprzedać większość swojego biznesu w zakresie sprzętu audiowizualnego firmie Onkyo

Firma Pioneer zgodziła się sprzedać większość swojego biznesu w zakresie sprzętu audiowizualnego funduszowi inwestycyjnemu Baring Private z siedzibą w Hong Kongu.

Po wyjściu przed pięciu laty z przynoszącej straty działalności w zakresie produkcji telewizorów plazmowych, japoński wytwórca znany z produkcji systemów kina domowego, skupił swoje wysiłki w zakresie zyskownego rynku sprzętu samochodowego w tym głównie nawigacji.

Dzisiaj fundusz Baring Privet Equity Asia odkupił od Pioneer Corp. 51% udziałów w Pioneer Home Electronics Corp. Pozostałych 49% udziałów podzielonych będzie między Onkyo i Pioneer'a, ale nie wiadomo na razie w jakiej proporcji. Firmy kontynuować będą sprzedaż pod własnymi markami, a ostateczne porozumienie zawarte będzie do końca sierpnia.

W zakończonym w marcu 2014, roku fiskalnym, Pioneer wygenerował 70% swoich przychodów w branży elektroniki samochodowej i 20% w dziale elektroniki domowej (czyli około 4,8 mld$). Dział elektroniki domowej wygenerował mały zysk operacyjny, a jeszcze dwa lata temu wykazywał straty.

Rzecznik Baring Privet odmówił zdradzenia kwoty jaką zainwestował fundusz w Pioneer Home Electronics Corp.

Źródło: marketwatch.com