hi-fi

NOWY ALBUM AMBROSE AKINMUSRE DOSTĘPNY w WiMP

news |

W ramach kampanii HiFi Week w serwisie streamingowym WiMP można posłuchać najnowszego albumu

W ramach kampanii HiFi Week w serwisie streamingowym WiMP można
posłuchać najnowszego albumu Ambrose Akinmusire -  "The Imagined Savior Is Far Easier To Paint".
To bardzo osobiste spojrzenie na jazz tego utalentowanego trębacza i kompozytora.

Na najnowszym albumie Ambrose Akinmusire, firmowy kwintet został rozszerzony o gitarzystę Charlesa Altura, zespół OSSO String Quartet oraz wokalistów: Becca Stevensa, Theo Bleckmanna i Colda Specksa. W skład kwintetu Akinmusire'a wchodzą: saksofonista Walter Smith III, pianista Sam Harris, basista Harish Raghavan i perkusista Justin Brown - ścisłe grono wieloletnich przyjaciół i stałych współpracowników, którzy wypracowali sobie wyjątkową zgodność gry zespołowej.
Debiutancki album Akinmusire'a w Blue Note - "When The Heart Emerges Glistening" został wydany w 2011 i wprowadził w zachwyt recenzentów płytowych. The Los Angeles Times wychwalał jego "kameleonowe brzmienie, którym potrafi wzdychać, trzepotać i ulatywać" dodając, że "Akinmusire nie robi wrażenia wschodzącej gwiazdy, ale w pełni ukształtowanego artysty, który tylko czeka na odkrycie". DownBeat opisuje jego grę jako "olśniewającą i pozbawioną nieśmiałości" - męską, wciągającą, o zdecydowanym brzmieniu, miękkim frazowaniu i skłonności do używania dużych skoków interwałowych" i konkluduje "widać jasno, że mamy tu do czynienia z bardzo specjalnym i osobistym spojrzeniem na jazz, z wizją jazzu wykraczającą poza przyjęte schematy, szerszą i zawierającą poważny ładunek intelektualny przekraczający granice sesji nagraniowej". The New Yorker określił wówczas Akinmusire jako "porywającego młodego trębacza i doświadczonego lidera zespołu, którego grę cechuje wyjątkowy blask".

Obecny album, którego producentem jest sam Akinmusire, w delikatny sposób przesuwa nacisk z błyskotliwej gry trębacza na jego kompozycje (Akinmusire napisał 12 z 13 utworów zamieszczonych na płycie) jednocześnie zostawiając miejsce na improwizację całego zespołu.

Zapraszamy do słuchania albumu "The Imagined Savior Is Far Easier To Paint" oraz wzięcia udziału w kampanii HiFi Week www.wimp.pl


Lista utworów:

1. Marie Christie
2. As We Fight (willie penrose)
3. Our Basement (ed) words & music by Becca Stevens
4. Vartha
5. Memo (g. learson)
6. The Beauty of Dissolving Portraits
7. Asiam (joan) words by Theo Bleckmann
8. Bubbles (john william sublett)
9. Ceaseless Inexhaustible Child (cyntoia brown) words by Cold Specks
10. Rollcall for Those Absent
11. J.E. Nilmah (Ecclesiastes 6:10)
12. inflatedbyspinning
13. Richard (conduit)

wimp