hi-fi

MARANTZ NR1605 NOWY ULTRACIENKI AMPLITUNER SIECIOWY

news |

Marantz zaprezentował nowy, ultracienki amplituner z wbudowanym

Marantz zaprezentował nowy, ultracienki amplituner z wbudowanym Wi-Fi oraz Bluetooth. Ten model mimo niewielkich gabarytów w stosunku do swoich poprzedników, oferuje taką samą jakość dźwięku przestrzennego oraz obrazu. Marantz NR1605 wyposażony jest w zaawansowane funkcje sieciowe np. AirPlay - pozwala użytkownikom na odtwarzanie bezprzewodowo bibliotek muzycznych z iPhone'a, iPoda Touch oraz iPada. Natomiast nowo dodana funkcjonalność Bluetooth umożliwia współpracę z urządzeniami pracującymi pod systemem Android, iUrządzeniami oraz laptopami. Dzięki standardowi DLNA można również przesyłać muzykę strumieniowo z lokalnego urządzenia pamięci masowej (NAS), słuchać tysięcy internetowych stacji radiowych lub serwisów muzycznych takich jak Spotify Connect. Melomani mogą nawet korzystać z najnowszych formatów audio, takich jak Apple Lossless, FLAC HD 192/24 lub DSD.
Marantz NR1605 posiada 7-kanałowy wzmacniacz o mocy 90W na kanał. Dekoduje dźwięk w formatach Dolby TrueHD oraz DTS-HD. Jego osiem wejść HDMI obsługuje wiele źródeł cyfrowych, więc ilość złącz jest wystarczająca, aby bezproblemowo podłączyć równocześnie dekoder satelitarny, odtwarzacz Blu-ray/DVD czy konsolę do gier. Co więcej, z pomocą Graficznego Interfejsu Użytkownika (GUI), Asystenta Konfiguracji oraz asystenta kalibracji Audyssey MultiEQ, konfiguracja jest bardzo prosta - nie ma więc potrzeby, aby zapoznawać się z instrukcją obsługi. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, wspieranych grafiką w wysokiej rozdzielczości. Amplituner posiada polskie menu ekranowe.
Dzięki aplikacji Marantz Remote App na Androida lub iOS można sterować amplitunerem NR1605 również za pomocą smartfona lub tabletu.
NR1605 posiada wsparcie dla telewizji nowej generacji pozwalającej na wyświetlanie filmów w rozdzielczości 4K (Ultra HD). Skalowanie obrazu do 1080p i 4K pozwala na uzyskanie świetnych efektów podczas oglądania materiałów wideo słabej jakości, które są "podbijane" w czasie rzeczywistym.
Ponadto, dzięki obsłudze wielu stref, przy użyciu dodatkowej pary głośników możesz wyprowadzić muzykę z głównego pokoju do pozostałych pomieszczeń, takich jak kuchnia czy sypialnia.
Podobnie jak w przypadku innych tegorocznych modeli, Marantz NR1605 posiada najnowszy, inteligentny tryb ECO, który znacznie zmniejsza zużycie energii, kiedy odbiornik używany jest do słuchania muzyki w tle lub na niskich poziomach głośności - nie ma to negatywnego wpływu na jakość dźwięku. W momencie kiedy wymagana jest większa moc podczas oglądania filmu lub słuchania głośniej ulubionej muzyki, NR1605 automatycznie przełącza się w tryb "pełnej mocy". Inteligentny tryb ECO posiada trzy ustawienia: auto, włączony oraz wyłączony, więc to użytkownik decyduje z jakiego trybu obecnie korzysta. sz.
Marantz NR1605 będzie dostępny w kolorze czarnym oraz srebrno-złotym od lipca 2014 r.

Najważniejsze funkcje:
- Wbudowane Wi-Fi oraz Bluetooth
- Tuner FM/AM
- Dolby TrueHD oraz DTS HD Master Audio
- 7-kanałowy dyskretny wzmacniacz, 90W na kanał
- System kalibracji Audyssey MultiEQ
- Najnowsza wersja HDMI z rozdzielczością 4k 60Hz 4:4:4
- 7+1 wejście HDMI z przodu/1 wyjście (4K 60Hz, 3D, ARC, Deep Color)
Port USB
- Skalowanie HDMI 1080p, 4K 30Hz
- Odtwarzane formaty audio: MP3, WAV, AAC, WMA, AIFF, FLAC 192/24, DSD, ALAC
- Funkcja Gapless (bez przerw)
- Wsparcie dla Spotify Connect (tam gdzie jest dostępne), Flickr, radia internetowego
- Asystent konfiguracji oraz zaawansowane GUI
- Aplikacja Marantz Remote App dla urządzeń z systemem iOS oraz Android
- Tryb ECO
- Menu ekranowe dostępne w języku polskim

INFO www.marantz.pl

MARANTZ NR1605