kino domowe

NOWOŚCI SHARPA

news |

Na targach CES w Las Vegas firma Sharp zaprezentowała telewizory LCD z nowatorskimi funkcjami i oryginalne technologie wideo.

Na targach CES w Las Vegas firma Sharp zaprezentowała telewizory LCD z nowatorskimi funkcjami i oryginalne technologie wideo.
Firma Sharp prezentuje na targach CES 2008 kilka rewolucyjnych produktów i technologii, dzięki którym telewizory LCD są nie tylko perełkami najnowocześniejszego designu, ale również najbardziej zaawansowanym technologicznie elementem domowego centrum rozrywki. Nowe modele telewizorów AQUOS o pełnej rozdzielczości HD 1080p z funkcjami integrującymi z siecią WWW oraz udoskonalony odtwarzacz Blu-ray potwierdzają zaangażowanie firmy w rozwój nowych technologii i branży LCD.
Firma Sharp prezentuje w Las Vegas po raz pierwszy serię dużych telewizorów LCD nowej generacji. Te prototypowe telewizory łączą unikalne technologie LCD, stworzone dzięki zdobywanym przez lata doświadczeniom, które pozwalają na uzyskanie bezprecedensowych rozwiązań konstrukcyjnych. Grubość telewizora o przekątnej 52 cali wynosi zaledwie 2 cm w sekcji wyświetlacza i 2,9 cm w najgrubszym miejscu. Współczynnik kontrastu panelu to 3000:1 przy zużyciu energii o połowę niższym w porównaniu z dostępnymi obecnie na rynku modelami telewizorów LCD.
?Firma Sharp stale udoskonala technologię LCD, wprowadzając na rynek produkty wyznaczające nowe standardy i zapewniające coraz lepszą jakość domowej rozrywki? - powiedział Bob Scaglione, senior vice president i group manager, Product and Marketing Group w Sharp Electronics Corporation. "LCD pozostaje najlepszą technologią pozwalającą na konstrukcję płaskich wyświetlaczy. My prezentujemy nie tylko rozwiązania, które są dostępne dla klientów od zaraz, ale także takie, które wyznaczają trendy dla kolejnych generacji telewizorów LCD" - dodał Scaglione.
Wprowadzając technologię o nazwie AQUOS Net, firma Sharp zmienia całkowicie sposób interakcji widzów z telewizją. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu niezmierzone zasoby internetu oraz funkcje zdalnej diagnostyki telewizora są dostępne przy pomocy przycisków na pilocie. Żeby umożliwić podłączenie telewizora AQUOS do źródła internetu znajdującego się w innym pomieszczeniu poprzez istniejącą sieć elektryczną, firma Sharp opracowała kilka adapterów PLC (Powerline Communication - komunikacja poprzez sieć elektryczną). Adaptery takie pozwalają na połączenie między sobą wielu urządzeń, takich jak telewizory, dekodery, konsole do gier i rutery poprzez dostępne w całym domu gniazdka elektryczne.
Najnowsze serie dużych telewizorów AQUOS o pełnej rozdzielczości HD wyróżniają jeszcze wyższe współczynniki kontrastu, skrócone (należące do najkrótszych na rynku) czasy reakcji ekranu oraz jeszcze większa liczba gniazd wejściowych.
Firma Sharp doprowadziła do perfekcji produkcję ekranów LCD w swojej nowej, najnowocześniejszej fabryce ósmej generacji w japońskiej miejscowości Kameyama, gdzie całe moce produkcyjne skierowane są na wytwarzanie modeli o dużych ekranach. Gwarantuje to, że firma Sharp utrzyma najwyższą pozycję na stale rosnącym rynku dużych telewizorów LCD. Ta przewaga w technologii produkcji pozwoliła firmie Sharp stworzyć jedną z najbardziej wszechstronnych ofert telewizorów LCD, w której znajduje się ponad 50 modeli telewizorów o przekątnych ekranów od 15 do 108 cali.
Nowa, sygnowana jako "Edycja Specjalna", linia telewizorów AQUOS SE 94 z funkcją AQUOS Net to zapowiedź wszechstronności oferty firmy Sharp. Będzie ona obejmowała również bogactwo stylistyki telewizorów LCD AQUOS od nowych modeli 720p o przekątnych ekranu 32 i 37 cali poprzez 65-calowe modele 1080p, jak również serie specjalnie stworzone dla graczy. Podkreślając swoją dominację w branży zestawów kina domowego, firma Sharp zaprezentowała na swoim stoisku na targach CES 2008 drugiej generacji odtwarzacz AQUOS Blu-ray BD-HP50U z obsługą profilu BDROM 1.1. Odtwarzacz ten wyposażony jest w kilka innowacyjnych funkcji, które pozwalają zamienić go we wszechstronne centrum rozrywki. Dzięki interfejsowi HDMI, użytkownicy mogą korzystać z funkcji AQUOS Link pozwalającej na zintegrowane i sprawne sterowanie odtwarzaczem Blu-ray i telewizorem LCD AQUOS.
Na stoisku prezentowane są również zaawansowane technologie cyfrowe stanowiące dopełnienie rewolucji wśród telewizorów płaskoekranowych. Oprócz telewizorów AQUOS i odtwarzaczy Blu-ray inne nowinki to na przykład nowe wersje stylowych stacji dokujących, przeznaczonych do podłączania wszystkich odtwarzaczy iPod? umożliwiających ładowanie i odtwarzanie muzyki oraz nowoczesne 2.1-kanałowe zestawy kina domowego z 1-bitowym wzmacniaczem.


Technologia AQUOS Net
AQUOS Net to rewolucyjna usługa, umożliwiająca zindywidualizowany dostęp do zasobów Internetu oraz zapewniająca w czasie rzeczywistym wsparcie techniczne dla właścicieli telewizorów AQUOS. AQUOS Net to dostępna poprzez gniazdko Ethernet w telewizorze magistrala, umożliwiająca łączenie się z kilkoma unikatowymi serwisami. Przy pomocy tych serwisów użytkownicy będą mogli na przykład konfigurować wirtualne "gadżety" pozwalające na sprawdzanie lokalnych prognoz pogody, wyników giełdowych lub śledzenie ulubionych serwisów informacyjnych, oglądając równocześnie telewizję. Wszystko to znajduje się dosłownie w zasięgu ręki, bo wszystkie ustawienia dokonywane są bezpośrednio przy pomocy pilota.
Dzięki usłudze AQUOS Net użytkownicy telewizorów AQUOS uzyskają również dostęp do serwisów wsparcia technicznego. Indywidualny doradca połączy się zdalnie z ich telewizorem, pomagając w dokonaniu optymalnych ustawień obrazu, gwarantujących najgłębsze doznania związane z oglądaniem TV. To interaktywne narzędzie o nazwie AQUOS Advantage Live jest łatwo dostępne ze strony domowej serwisu AQUOS Net. Dodatkowo, dzięki AQUOS Net klienci będą mieli stały dostęp do ważnych informacji na temat swoich telewizorów. Będzie można znaleźć zbiory powszechnych pytań i odpowiedzi na temat podłączeń HDMI?, telewizji HDTV oraz innych rozwiązań technicznych. Użytkownicy będą mogli ponadto wyświetlić instrukcję obsługi bezpośrednio na ekranie telewizorów LCD AQUOS. Dostępna będzie również zakładka "Nowości" z informacjami na temat nowych produktów firmy Sharp.

Panoramiczne modele AQUOS 1080p HDTV
(modele LC-65SE94U, LC- 52SE94U i LC-46SE94U)

Nowa seria panoramicznych telewizorów LCD serii AQUOS SE94 oznaczona jako "Edycja specjalna" dostępna z ekranami o przekątnych 65, 52 i 46 cali, łączy w sobie najwyższą jakość obrazu z nowym wyróżniającym się designem "Cornerstone" oraz funkcją "AQUOS Net". Najnowsza wersja oryginalnego panelu Advanced Super View (ASV) firmy Sharp
o dynamicznym współczynniku kontrastu 27.000:1, gwarantuje znakomitą reprodukcję szczegółów zarówno podczas wyświetlania jasnych jak i ciemnych scen. Kolejna oryginalna opracowana przez firmę Sharp technologia - Fine Motion Advanced Technology - oferuje 120-hercową konwersję klatek obrazu, podwojoną w stosunku do tradycyjnej 60-hercowej szybkości sterowania, co gwarantuje jeszcze lepszą jakość obrazów video. Nowy 10-bitowy panel ASV gwarantuje bardziej precyzyjną reprodukcję kolorów i jeden z najkrótszych na rynku czasów reakcji ekranu, co pozwala na płynne odtwarzanie szybko zmieniających się scen. Nowe modele wyposażone są również w opracowane przez firmę Sharp podświetlenie o pięciu podstawowych długościach fal, dzięki któremu odtwarzane odcienie czerwieni są żywsze, a zieleń jest bardziej naturalna niż dotychczas.
Dzięki kątom obserwacji równym 176 stopni, widzowie mogą cieszyć się znakomitą jakością obrazu, praktycznie w każdym miejscu w pomieszczeniu. Poprzez zintegrowane
z telewizorem gniazdko Ethernet użytkownicy mają dostęp do usługi AQUOS Net, rewolucyjnego serwisu oferującego zindywidualizowany dostęp do zasobów internetu oraz wsparcie techniczne w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, wszystkie modele wyposażone są w trzy gniazda HDMI? (w wersji 1.3 z obsługą standardów x.v.Color i 24 klatki na sekundę) oraz dwa zestawy gniazd Component HD - wszystkie kompatybilne z sygnałami 1080p. Telewizory te wyposażone są również w port RS-232C, umożliwiający wykorzystanie
w instalacjach specjalnych, oraz w osobne wejście sygnału komputerowego.
Opisywane modele o całkowicie nowej stylistyce slim-line są dostępne w atrakcyjnym wykończeniu, w którym uwagę przykuwają szczególnie dopracowane krawędzie
i demontowalne głośniki, szczególnie dobrze pasujące do współczesnych wnętrz. Demontowalna podstawa pozwala na instalację telewizorów na ścianie.
Modele LC-65SE94U i LC-52SE94U będą dostępne na rynku amerykańskim w styczniu tego roku, a model LC-46SE94U będzie dostępny w lutym.

Panoramiczny telewizor AQUOS 1080p HDTV LC-52D74U>
Ten nowy model AQUOS o pełnej rozdzielczości HD 1080p i przekątnej ekranu 52 cale cechuje niewiarygodny dynamiczny współczynnik kontrastu równy 18.000 : 1, pozwalający odtwarzać najgłębszą czerń i obrazy o najwyższej jakości, udoskonalony układ Quick Shoot gwarantujący czas reakcji panelu na poziomie 4 ms oraz kąty obserwacji równe 176 stopni, dzięki czemu widzowie mogą oglądać telewizję praktycznie z każdego miejsca w pomieszczeniu. Poprzez zintegrowane gniazdo Ethernet użytkownicy mają dostęp do usługi AQUOS Net.
Telewizor LC-52D74U wyposażony jest również w oryginalne opracowane przez firmę Sharp podświetlenie o czterech długościach fali, które oferuje szersze spektrum kolorów, dzięki czemu odtwarzana czerwień ma głębszy odcień niż w przypadku poprzednich modeli. Dodatkowo model ten wyposażony jest również w trzy gniazda HDMI? (w wersji 1.3
z obsługą standardów x.v.Color i 24 klatki na sekundę) oraz dwa zestawy gniazd Component HD - wszystkie kompatybilne z sygnałami 1080p z odtwarzaczy Blu-ray? oraz innych źródeł sygnału najnowszej generacji. Telewizor wyposażony jest także w port RS-232C, umożliwiający wykorzystanie w instalacjach specjalnych, oraz w osobne wejście sygnału komputerowego.
Ten model, wyposażony w panel o pełnej rozdzielczości High Definition 1080p (1920 x 1080), jest dostępny jest w obudowie slim-line z dopasowanymi głośnikami zgodnie z nową linią stylistyczną ?Cornerstone?.
Model LC-52D74U będzie dostępny na rynku amerykańskim od kwietnia.

108-calowy telewizor LCD o pełnej rozdzielczości High Definition

Firma Sharp prezentuje swój 108-calowy telewizor LCD o pełnej rozdzielczości 1080p i wymiarach 238 cm x 134 cm (szer. x wys.) z panelem Advanced Super View, wyprodukowany w fabryce Sharp Kameyama II ? pierwszych zakładach na świecie produkujących panele ósmej generacji. Udane opracowanie tej konstrukcji dowodzi, że obecnie możliwa jest produkcja telewizorów LCD z ekranami o przekątnych od 13 cali po gigantyczne modele o przekątnej 108 cali.

http://www.sharp.pl