hi-fi

NOWY ODTWARZACZ SIECIOWY MARANTZ NA8005

news |

Najnowszy odtwarzacz sieciowy Marantza z przetwornikiem cyfrowo-analogowym model NA8005

Najnowszy odtwarzacz sieciowy Marantza z przetwornikiem cyfrowo-analogowym model NA8005 zaprojektowano tak, by odtwarzał bogaty dźwięk o pełnym spektrum ze wszystkich popularnych źródeł muzycznych. Odtwarzacz bazuje na uznanym modelu NA-11S1 klasy referencyjnej, NA8005 jest wyposażony w port Ethernet, więc można go podłączyć (przewodowo) do domowej sieci, zyskując dostęp do tysiąca internetowych stacji radiowych oraz popularnego serwisu do strumieniowania muzyki Spotify Connect. Jest także wyposażony w technologię AirPlay firmy Apple, dzięki czemu użytkownicy mogą bezprzewodowo strumieniować muzykę z iTunes bądź z komputerów Mac lub PC, jak również ze swoich urządzeń mobilnych, takich jak iPhone, iPad czy też iPod touch. Dzięki obsłudze DLNA 1.5 miłośnicy muzyki mogą zyskać dostęp do swoich lokalnych zbiorów plików audio, jak np. dysk NAS, a także odtwarzać pliki w różnych formatach: WAV, WMA, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC i ALAC, FLAC HD i WAV HD 192kHz/24-bit. Odtwarzacz obsługuje funkcję gapless, aby umożliwić odsłuchiwanie nagrań np. koncertowych bez przerw między utworami.
Na froncie umieszczono gniazdo USB typu A jest łatwo dostępne dla urządzeń przenośnych oraz dla pamięci typu flash. Co ciekawe, tylne wejście USB-B umożliwia przetwarzanie i odtwarzanie plików przechowywanych na komputerze lub strumieniowanie z internetowych serwisów muzycznych i filmowych. Komputer rozpoznaje odtwarzacz sieciowy jako zewnętrzną kartę dźwiękową, całkowicie omijając swoją własną, niższej jakości elektronikę odpowiedzialną za dźwięk. Dowolny cyfrowy format dźwiękowy z programu multimedialnego komputera może być odtwarzany przez NA8005, nawet DSD - natywny format pliku dla SACD w częstotliwości 2,8MHz i 5,6MHz. Można także strumieniować pliki w formacie FLAC czy DSD o wysokiej rozdzielczości za pomocą połączenia sieciowego.
Marantz NA8005 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrno-złotej. Do sprzedaży trafi w czerwcu br. w cenie 5.495 złotych.

NA8005 Sieciowy Odtwarzacz z DAC- główne funkcjonalności
- Sieciowy odtwarzacz DLNA 1.5 ze strumieniowaniem sieciowym, technologią AirPlay, radiem
Internetowym oraz zintegrowaną obsługą Spotify Connect
- Strumieniowanie sieciowe: obsługa formatów DSD, FLAC 192/24, WAV 192/24, ALAC oraz
wsparcie funkcji gapless
- Tryb DAC z trzema cyfrowymi wejściami (USB, koaksjalne, optyczne) i wejście USB-A na przodzie
- Port USB-B działa w trybie asynchronicznym oraz umożliwia obsługę PCM do 192kHz/24bity oraz bezpośrednie strumieniowanie DSD2.8 i 5.6Mhz.
- Analogowe obwody dźwiękowe zawierające Marantz HDAM-SA2 dla zapewnienia najwyższej jakości dźwięku
- Audiofilski, wysokowydajny DAC oraz precyzyjny podwójny system zegara
- Wysokiej jakości, specjalnie dobrane komponenty
- W pełni dyskretna konstrukcja wzmacniacza słuchawkowego
- Systemowy pilot zdalnego sterowania do obsługi wzmacniacza, odtwarzacza CD oraz odtwarzacza sieciowego
- Menu ekranowe dostępne w języku polskim

INFO www.marantz.pl

MARANTZ NA8005


Hi-Fi Choice