hi-fi

WKŁADKI AEC LONDON I SHELTER

news |

Od marca tego roku firma RCM jest dystrybutorem wkładek firmy AEC London (Decca), która zajmuje się selekcjonowaniem wkładek

Od marca tego roku firma RCM jest dystrybutorem wkładek firmy AEC London (Decca), która zajmuje się selekcjonowaniem wkładek i daje im własne logo. Produkcja odbywa się w Wielkiej Brytanii, a wkładki mają taką samą budowę, jak pół wieku temu. To właśnie budowa, która określana jest jako moving iron, powoduje, że wkładki AEC London (Decca) charakteryzują się wyjątkową barwą oraz rzadko spotykanym bogactwem szczegółów zarezerwowanym dla droższych wkładek MC. Oferta składa się z pięciu modeli. C-91, C-91E i C-91SG różnią się od siebie szlifem igły. Wkładki z serii C-91 to wierne kopie wkładek produkowanych dawniej przez Deccę. Archaiczny wygląd nie zapowiada tego, co usłyszymy po zamontowaniu wkładek. Pozostałe dwa modele, Jubilee i Reference, to wkładki o stosunkowo młodym rodowodzie. Ceny: 3.500-16.800 zł.
Również od marca tego roku w ofercie RCM-u znajdują się wkładki gramofonowe firmy Shelter. Te japońskie cudeńka są wykonywane ręcznie, z wyjątkową dbałością i precyzją, pod okiem pana Yosuo Ozawa. Oferta obejmuje siedem modeli wkładek MC oraz jeden MM. Cena za podstawową 201MM to 870zł. Ceny wkładek MC rozpoczynają się od 4.250zł za 301 MkII. Za najwyższy model Harmony, którego body wykonano z CFRP (carbon fiber reinforced polimer), trzeba zapłacić nieco ponad 16.000 złotych.

INFO www.rcm.com.pl

AEC LONDON