hi-fi

PIERWSZY AUDIOFILSKI SMARTFON W HISTORII

news |

To nie pierwszy debiut marki audio na rynku smartfonów. Kilka miesięcy temu z produkcją smartfonów wystartowała firma Oppo

To nie pierwszy debiut marki audio na rynku smartfonów. Kilka miesięcy temu z produkcją smartfonów wystartowała firma Oppo, producent odtwarzaczy Blu-ray z USA. Wcześniej podobną decyzję podjął właściciel marki Xtreamer. Teraz pora na bezkompromisowy produkt HiFiMAN-a.

HS-901 to pierwszy na świecie smartfon oferujący prawdziwą audiofilską jakość dźwięku. Tym razem HiFiMAN nie zdecydował się na samodzielną budowę urządzenia i postanowił nawiązać współpracę z innym chińskim gigantem, znanym producentem laptopów, który intensywnie próbuje wejść na rynek smartfonów. Stąd za platformę do urządzenia HiFiMAN-a posłużył jeden z gotowych już produktów z systemem operacyjnym Android.

HiFiMAN samodzielnie skonstruował tor audio w urządzeniu wymieniając odpowiednie komponenty w sekcji cyfrowej. Przede wszystkim zrezygnowano z używania wbudowanego w procesor smartfona przetwornika DAC i zdecydowano się na zainstalowanie oddzielnego - Wolfsona 8740. Tym samym, do HS-901 zaimplementowano sporą część sekcji cyfrowo-analogowej zaprojektowanej z myślą o odtwarzaczu HM-802. Wprowadzono przy tym pewne uproszczenia, które pozwoliły na zmniejszenie urządzenia.

Jako, że smartfon sam w sobie zgłasza spore zapotrzebowanie na energię elektryczną HiFiMAN od nowa przemyślał sekcję wzmocnienia sygnału. Sięgnięto po doświadczenia z modelu HM-700, który bez problemu wytrzymuje 15 godzin ciągłej pracy - dzięki sekcji wzmacniaczy opartej o urządzenia AD8032 i AD8534 od Analog Devices. Smartfon będzie dysponował także wyjściem słuchawkowym w wersji zbalansowanej - do kompletu producent dołączy słuchawki RE-400 lub RE-600, w obu wypadkach w wersji zbalansowanej.

Odtwarzacz obsłuży zarówno gęste pliki DSD, jak i standardowe audiofilskie FLAC, WAV oraz lekkie MP3, czy też OGG Vobis, AAC i inne. W sekcji cyfrowej producent postawił na procesor Quad-Core 1.2GHz, 4GB pamięci wewnętrznej oraz 1GB RAM. 5 calowy ekran będzie dysponował rozdzielczością 960x540 pikseli. Za zdjęcia w wysokiej jakości odpowiada aparat o rozdzielczości 8 megapikseli. Producent zaimplementował także moduły GPS, Wi-Fi (obsługa Aero2) oraz Bluetooth.

HiFiMAN zapowiada, że urządzenie będzie kosztować w Europie 999 euro.

HiFiMAN