kino domowe

REKORDZISTA SANYO

news |

Sanyo umacnia pozycję lidera na rynku projektorów 3LCD wprowadzając na europejski rynek projektor wyposażony

Sanyo umacnia pozycję lidera na rynku projektorów 3LCD wprowadzając na europejski rynek projektor wyposażony w szerokokątny obiektyw o wyjątkowo krótkiej ogniskowej. Sanyo PLC-XL50 umożliwia wyświetlenie obrazu o przekątnej 2 m z odległości tylko 8 (ośmiu) cm! Projektor charakteryzuje się rozdzielczością 1024x768 i jasnością 2000 ANSI lumenów. W jednostce zastosowano najnowszej generacji system chłodzenia i optyki, umożliwiający instalację projektora w poziomie i w pionie. Rozwiązania te są opatentowaną technologią Sanyo. PLC-XL50 dostępny jest u autoryzowanych partnerów Sanyo w sugerowanej cenie detalicznej 8.990 zł.
INFO http://www.sanyo-polska.pl
Pełna wersja komunikatu prasowegoSanyo umacnia pozycję lidera na rynku projektorów 3LCD wprowadzając na europejski rynek projektor wyposażony w szerokokątny obiektyw o wyjątkowo krótkiej ogniskowej. Projektor, którego prapremierowy pokaz odbył się na tegorocznych targach CeBIT PLC-XL50 dostępny będzie u autoryzowanych partnerów Sanyo w Polsce w połowie grudnia b.r.
W jednostce zastosowano najnowszej generacji system chłodzenia i optyki, umożliwiający instalację projektora w poziomie i w pionie. Rozwiązania te są opatentowaną technologią Sanyo.
Produkt idealnie nadaje się dla systemów informacji publicznej, branży reklamowej oraz odbiorców segmentu “Biznes i Edukacja”.
W PLC-XL50 zastosowano technologię hybrydową, wykorzystującą najnowszej generacji system projekcji szerokokątnej. To rozwiązanie zastrzeżone jest dla produktów Sanyo. Obraz wyświetlany przez soczewki jest dodatkowo powiększany przez specjalne lustro asferyczne. Wszelkie odkształcenia obrazu likwidowane są dzięki funkcji Keystone Correction. Dotyczy to zniekształceń pionowych do +/- 5 stopni. Tak opracowany mechanizm optyczny sprawia, że projektor może wyświetlać obraz wielkości 2m (80 cali) z odległości zaledwie 8 cm (ośmiu centymetrów). PLC-XL50 idealnie nadaje się do małych pomieszczeń. Jednostkę można ustawić bezpośrednio przy ekranie projekcyjnym unikając tym samym zasłonięcia obrazu przez prowadzącego prezentację. Obraz może być wyświetlany również na czarnym lub zielonym tle (np. tablice szkolne) przy zachowaniu wszelkich właściwości kolorystycznych dla białych powierzchni. Niewątpliwą zaletą nowego PLC-XL50 jest możliwość montażu w pionie. Nie ma znaczenia, jakie miejsce wybierzemy do instalacji: sufit, ściana, podłoga czy stół konferencyjny. PLC-XL50 na każdym z nich bez problemu wyświetli zarówno materiały reklamowe lub informacyjne w miejscach publicznych, jak i zdjęcia, mapy czy konspekty w szkołach i salach konferencyjnych. Tego typu rozwiązania możliwe były dotąd wyłącznie przy użyciu skomplikowanych instalacji.
PLC-XL50 wyświetla obraz w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli i jasności 2000 ANSI lumenów. Posiada dwa wejścia VGA. Urządzenie wyposażono w dwa głośniki o mocy 2 W, sensor ruchu zabezpieczający przed kradzieżą oraz Direct Power on/off, umożliwiając automatyczne uruchomienie projektora, bezpośrednio po podłączeniu zasilania. Dodatkowo funkcja zabezpieczenia projektor i lampę przed uszkodzeniami wynikającymi z niewłaściwego użytkowania sprzętu np. poprzez nagłe odłączenie kabla zasilającego.
Sanyo udziela 3-letniej gwarancji na projektor i lampę, wyznaczając nową jakość w tym segmencie urządzeń.
PLC-XL50 dostępny będzie u autoryzowanych partnerów Sanyo w połowie grudnia b.r. w sugerowanej cenie detalicznej 8.990 zł (z VAT).