hi-fi

THALES SZWAJCARSKA DOSKONAŁOŚĆ

news |

Firma HiFiction ze Szwajcarii zajmuje się produkcją gramofonów i ramion gramofonowych, które oferowane są pod marką Thales.

Firma HiFiction ze Szwajcarii zajmuje się produkcją gramofonów i ramion gramofonowych, które oferowane są pod marką Thales. W ofercie znajduje się jeden gramofon TTT-Compact oraz trzy modele ramion: Thales Original, Thales AV oraz Simpilicity. Gramofon w swojej formie jest konstrukcją klasyczną. Zastosowane materiały i rozwiązania techniczne już klasyką nie są. Mamy tu np. zasilanie bateryjne, do budowy łożyska wykorzystano żeliwo sferoidalne, chassis ma budowę typu sandwich i wiele innych. Ramiona gramofonowe Thales opierają się na teorii z Twierdzenia Talesa dla okręgu. Dzięki niemu udało się skonstruować ramię radialne, którego błąd kątowy prowadzenia wkładki wynosi zaledwie tysięczne części stopnia. Precyzja, z jaką wykonywane są ramiona, mieści się w tolerancji 1mikrona!
Thales Simpilicity to rewelacyjne ramię gramofonowe o długości 9 cali, które można zamontować do każdego gramofonu. Firma jest właścicielem patentu, w którym dokładnie opisano zasadę działania tego ramienia. Zawieszenie "belki" ramienia stanowi kardan z sześcioma rubinowymi łożyskami. Ramię można zamówić w trzech kolorach i z różnym podłączeniem przewodu gramofonowego: DIN, RCA lub XLR. Cena: 30.990zł.

INFO www.rcm.com.pl