hi-fi

NOWE SIECIOWE AMPLITUNERY MARANTZ SR6008 i SR5008

news |

Marantz wprowadził do sprzedaży dwa nowe amplitunery sieciowe - SR6008 i SR5008.

Marantz wprowadził do sprzedaży dwa nowe amplitunery sieciowe - SR6008 i SR5008. Oba urządzenia wykorzystują najnowszą topologię "current feedback" i technologię HDAM, i zapewniają wsparcie dla apple'owskiego AirPlay, radia internetowego, serwisów muzycznych Spotify i last.fm, a nawet dla Windows 8/RT. Dzięki standardowi DLNA pozwalają łatwo przesyłać strumieniowo utwory z dysku sieciowego w domu, także o jakości HD audio (WAV HD, FLAC HD, Apple lossless), w trybie gapless. Dodatkowo użytkownicy otrzymują wielojęzyczne wsparcie Setup Assistant, także w języku polskim, intuicyjny graficzny interfejs użytkownika i aplikację Marantz Remote App dla urządzeń z iOS-em i Androidem.
SR5008 posiada 7-kanałowy wzmacniacz o konstrukcji dyskretnej i mocy 180W na kanał. Oferuje siedem wejść HDMI 3D/4k/ARC (Audio Return Channel), w tym jedno z nich wygodnie umieszczone z przodu. Wideo o mniejszej rozdzielczości może być skalowane do rozdzielczości Full-HD czy nawet 4k. Dodatkowe funkcjonalności poprawiają ogólne wrażenia z użytkowania tego sprzętu, a należą do nich m.in. automatyczna kalibracja dźwięku przestrzennego z Audyssey MultiEQ XT i Dynamic Volume Control, multiroom z elastycznym multi-source i tryb "video-off".
Wymagający entuzjaści kina domowego, głodni jeszcze większej mocy i ilości funkcji, mogą wybrać wyższy model - SR6008. Jest on wyposażony w sekcję wzmacniacza o mocy 7x185W, siedem wejść HDMI i dwa wyjścia. Technologia InstaPrevue umożliwia podgląd wszystkich podłączonych do wejść źródeł HDMI na ekranie, w formie podglądu "obraz w obrazie"; drugi port HDMI pozwala innym odbiorcom cieszyć się dźwiękiem i obrazem lub muzyką w innym pokoju. SR6008 oferuje także Audyssey DSX i DTS Neo:X 7.1 do obsługi dodatkowych kanałów efektowych (dodatkowe głośniki surround przód Wide i Height), a ponadto wspiera wyjście drugiej strefy ze źródeł cyfrowych (HDMI, optical, coaxial lub sieć) do odtwarzania różnej zawartości audio, w tym samym czasie w głównym pomieszczeniu i w drugim pomieszczeniu. Wejście Phono MM dla fanów winyli jest także dostępne, analogicznie jak Audyssey MultEQ XT Pro, najbardziej dokładny z obecnie dostępnych systemów kalibracji pomieszczenia z algorytmem optymalizacji.

INFO www.marantz.pl