hi-fi

ADVANCE ACOUSTIC X-PREAMO I XA160

news |

Firma Advance Acoustic wprowadziła na rynek dwa nowe urządzenia z serii X. Pierwsze to X-Preamp będący następcą MPP506DA.

Firma Advance Acoustic wprowadziła na rynek dwa nowe urządzenia z serii X. Pierwsze to X-Preamp będący następcą MPP506DA. Przedwzmacniacz posiada wejścia umożliwiające podłączenie różnych urządzeń, włącznie z gramofonem (MM) oraz źródłami dźwięku z torem zbalansowanym (XLR). Ponadto X-Preamp jest wyposażony w przetwornik D/A z kompletem wejść optycznych, koaksjalnych czy AES/EBU oraz asynchroniczne wejście USB B akceptujące format 24bit/192kHz. Po podłączeniu komputera umożliwia to streaming muzyki ze stron WWW i internetowych stacji radiowych z wysoką jakością. X-Preamp posiada regulację tonów i balansu, ale tor sygnału może omijać regulację poprzez obwód Tone Bypass.
Drugim nowym urządzeniem z serii jest wzmacniacz mocy X-A160, następca modelu MAA 406. Urządzenie dostarcza 160W na każdy kanał, pracując w klasie AB. Przełącznikiem na tylnym panelu można uruchomić tryb pracy w klasie A przy pierwszych 45W. Powyżej tego limitu końcówki mocy przełączają się automatycznie w tryb AB. Wysoką wydajność układ zasilania zawdzięcza 700-watowemu transformatorowi i wysokoprądowym tranzystorom (NJW0281G - NJW0302G). Nowa końcówka mocy Advance Acoustic może się także pochwalić obudową zawierającą osobne ultrasztywne chassis, zapewniające skuteczne ekranowanie, co eliminuje ryzyko powstania zakłóceń między obwodami.

INFO www.bestaudio.pl