kino domowe

74 CALE Z METRA

news |

Benq poszerza swoją ofertę o najnowszej generacji projektor multimedialny BenQ MP771, charakteryzujący się wysoką jasnością, rozdzielczością XGA

Benq poszerza swoją ofertę o najnowszej generacji projektor multimedialny BenQ MP771, charakteryzujący się wysoką jasnością, rozdzielczością XGA, szerokokątnym obiektywem. Jest on wyposażony w najnowsze osiągnięcia technologiczne dla projektorów multimedialnych oraz zestaw funkcji pozwalający na wykorzystanie projektora w szerokim zakresie zastosowań w edukacji i biznesie, a także w domu. Z jasnością 3000 ANSI lumenów, technologią BrilliantColor, UNISHAPE, 3D Color Management oraz korekcja koloru ściany projekcji obrazu, BenQ MP771 generuje doskonałej jakości obraz oraz pełną paletę barw. Dzięki zastosowaniu szerokokątnego obiektywu projektor jest w stanie wyświetlić obraz o przekątnej 74 cali (185 cm) z odległości 1 metra od ekranu. MP771 dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 5559 zł. Gwarancja 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę).
INFO http://www.benq.plPełna wersja komunikatu prasowego
74 calowy obraz z odległości 1 metra – BenQ MP771
projektor nowej generacji

Jeszcze w listopadzie będzie w Polsce dostępny najnowszej generacji projektor multimedialny BenQ MP771, charakteryzujący się wysoka jasnością, rozdzielczością XGA, szerokokątnym obiektywem. Jest on wyposażony w najnowsze osiągnięcia technologiczne dla projektorów multimedialnych oraz zestaw funkcji pozwalający na wykorzystanie projektora w szerokim zakresie zastosowań w edukacji i biznesie, a także w domu. Z jasnością 3000 ANSI lumenów, technologią BrilliantColor™, UNISHAPE, 3D Color Management oraz korekcja koloru ściany projekcji obrazu, BenQ MP771 generuje doskonałej jakości obraz oraz pełną paletę barw. Wprowadzenie tego modelu projektora jest debiutem firmy BenQ na rynku projektorów wyposażonych w szerokokątny obiektyw o krótkiej ogniskowej, przeznaczonych do tworzenia prezentacji o dużej przekątnej obrazu z małej odległości w szczególności w małych pomieszczeniach.
Projektor dostępny będzie w Polsce w listopadzie. Sugerowana cena detaliczna – 5559 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę).
Podstawową cechą tego projektora, która zasadniczo odróżnia go od innych modeli na rynku oraz dotychczasowej oferty projektorów multimedialnych BenQ, jest wyświetlanie dużego obrazu nawet w małych pomieszczeniach takich jak: małe salki konferencyjne, sale klasowe szkolne, czy pokoje mieszkalne. Projektor BenQ MP771 jest w stanie wyświetlić obraz o przekątnej 74 cali (185 cm) z odległości 1 metra od ekranu !!!. W praktyce pozwala to na utrzymanie widowni z dala od projektora co wpływa korzystnie na przebieg prezentacji, nie zakłóca jej np. przez przechodzące przed projektorem osoby. Co więcej, osoba prowadząca prezentacje jest chroniona przed szkodliwym wpływem światła jakie wysyła lampa projektora, nie naświetla oczu prezentera.
BenQ MP771 wyświetla wysokiej jasności obraz 3000 ANSI lumenów z kontrastem 2000:1 co zapewnia wysoką precyzję w wyświetlaniu bardzo szczegółowego obrazu nawet w scenach w których przeważają ciemne kolory. Technologia BrilliantColor™ wprowadza o 50% jaśniejszy obraz w zakresie średnich tonów kolorów, w rezultacie dając wysoką ostrość obrazu z bardzo dokładnym odwzorowaniem barw. Funkcja UNISHAPE pozwala na znacznie lepsze wykorzystanie możliwości lampy projektora przez lepsza synchronizację z Digital Micro mirror Device (DMD) i kołem kolorów. Uzyskano dzięki temu zwiększenie o 40% większej jasności i lepszego wzmocnienia określonych kombinacji barw przy pracy z różnymi typami aplikacji.
Zarządzanie 3D Color Management pozwala użytkownikom na dokładne niezależne dostrojenie sześciu kolorów (R/G/B/C/M/Y) w zakresie barwy, nasycenia i nasilenia. Co więcej, funkcja korekty koloru tła prezentacji (Wall Color Correction Technology) to możliwość dostosowania obrazu do koloru ściany lub ekranu w przypadku kiedy nie jest to kolor biały.
Projektor jest bardzo łatwy w użyciu i funkcjonalny dzięki wbudowanym funkcjom takim jak: Quick Auto Search – szybkie wyszukiwanie źródła, Włączenie/Wyłączenie dzwonka, podręczny manual - FAQ, czas pomiaru prezentacji, itp.