s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

filmy

UNIVERSAL WCHODZI NA POLSKI RYNEK

news |

1 grudnia 2007 roku NBC Universal Global Networks wprowadzi na polski rynek dwa najpopularniejsze kanały ze swojego portfolio.

1 grudnia 2007 roku NBC Universal Global Networks wprowadzi na polski rynek dwa najpopularniejsze kanały ze swojego portfolio. SCI FI oraz Universal Channel zadebiutują w polskiej wersji językowej w telewizji nowej generacji n, dostarczając widzom popularne filmy i serie rozrywkowe oraz najlepsze propozycje z gatunku science fiction. Oferta kanałów zawiera wielokrotnie nagradzane seriale oraz przeboje filmowe różnych dystrybutorów, m.in. NBC Universal, CBS Paramount, 20th Century Fox i innych. INFO http://www.nbcuni.com

Pełna wersja komunikatu prasowego

NBC UNIVERSAL GLOBAL NETWORKS WCHODZI NA POLSKI RYNEK
Wprowadzenie SCI FI i Universal Channel to kolejny krok w strategii globalnej ekspansji kanałów, ogłoszonej w kwietniu 2007 roku 1 grudnia 2007 roku NBC Universal Global Networks wprowadzi na polski rynek dwa najpopularniejsze kanały ze swojego portfolio. SCI FI oraz Universal Channel zadebiutują w polskiej wersji językowej w telewizji nowej generacji n, dostarczając widzom popularne filmy i serie rozrywkowe oraz najlepsze propozycje z gatunku science fiction. Oferta kanałów zawiera wielokrotnie nagradzane seriale oraz przeboje filmowe różnych dystrybutorów, m.in. NBC Universal, CBS Paramount, 20th Century Fox i innych.
"Bardzo się cieszymy z wprowadzenia SCI FI oraz Universal Channel na tak ważny i znaczący rynek, jakim jest Polska" - powiedziała Roma Khanna, Prezes NBC Universal Global Networks & Digital Initiatives. "Uruchomienie tych kanałów ma bardzo duże znaczenie dla naszych planów ekspansyjnych oraz globalnej popularności obydwu marek."
Nowouruchomione kanały będą zarządzane z Londynu przez Eleanor McBrien, dyrektor zarządzającą na Europę Północną, NBC Universal Global Networks. Planowane jest poszerzenie dystrybucji kanałów na rynku polskim, jako że gigant medialny rozpoczął już realizację planów dotyczących globalnej ekspansji. To dotyczy m.in. ostatniego międzynarodowego zakupu Sparrowhawk Media, właściciela Hallmark Channel, KidsCo oraz Movies 24, który wkrótce będzie dostępny w polskiej wersji językowej.
Wejście Universal Channel oraz SCI FI na polski rynek będzie wsparte ogólnopolską kampanią reklamową we współpracy z telewizją nowej generacji n, obejmującą kina, telewizję, prasę i radio. Celem kampanii jest ogłoszenie pierwszego kroku NBC Universal Global Networks na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Kampanii towarzyszyć będą także inne działania promujące kluczowe filmy i seriale prezentowane na obu kanałach.
Universal Channel oferuje widzom "świat niepowtarzalnej rozrywki" z jednej z największych wytwórni w Hollywood. Przedstawia ambitne, wciągające, pełne ciekawych bohaterów filmy i serie rozrywkowe, które są mieszanką hitów filmowych wprost z Hollywood oraz wielokrotnie nagradzanych seriali z całego świata, w tym lokalnych premier Dexter, Brotherhood oraz Cane, a także takich sukcesów kasowych, jak Bean, Apollo 13 oraz Wodny Świat.
SCI FI to miejsce "gdzie mieszka wyobraźnia". Kanał poświęcony jest filmom i seriom z gatunku science fiction, fantasy, horror oraz paranormal. Zróżnicowana oferta programowa obejmuje zarówno tradycyjne historie o przestrzeni kosmicznej oraz cywilizacjach pozaziemskich, jak i przygody superbohaterów, opowieści o mitycznych potworach czy wspaniałe serie animowane. Na nowym kanale znajdziemy popularne seriale i filmy, w tym lokalną premierę Flash Gordon, hity telewizyjne, jak Dark Angel i Futurama, a także premiery filmowe King of the Lost World i Devil’s Den.
SCI FI zadebiutował w 1992 roku w USA. Od tamtego czasu kanał znacząco rozszerzył swoją obecność i jest dostępny na wielu światowych rynkach. Ostatnio SCI FI został wprowadzony na rynek Ameryki Łacińskiej i Brazylii (kwiecień 2007), a także w krajach Beneluksu (Maj 2007). Universal Channel został uruchomiony w Ameryce Łacińskiej w 2004 roku. W ciągu niespełna trzech lat wspiął się na 3-cie miejsce z 15-go w rankingach kanałów telewizyjnych. Zarówno SCI FI, jak i Universal Channel, od czasu uruchomienia cieszą się olbrzymią oglądalnością i należą do najpopularniejszych kanałów płatnej telewizji.
“Wejście kanałów NBC Universal Global Networks potwierdza zaangażowanie firmy w rozwój kanałów na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani działaniami, które czekają na nas w przyszłości” – dodała Roma Khanna.
Universal Channel oraz SCI FI będzie można oglądać od 1 grudnia 2007r. siedem dni w tygodniu w godzinach 9.00-3.00. Kanały będą dostępne w n w pakiecie “hity filmowe”.