hi-fi

DENON COCOON PORTABLE NAGRODZONY ZA DESIGN

news |

Denon ogłosił, że nowa wysokiej jakości stacja muzyczna Cocoon Portable otrzymała tegoroczną nagrodę

Denon ogłosił, że nowa wysokiej jakości stacja muzyczna Cocoon Portable otrzymała tegoroczną nagrodę RED DOT DESIGN AWARD.

Cocoon Portable przekonał międzynarodowe jury ekspertów przyznających nagrodę i tytuł "Red Dot Award: Product Design 2012". Ta stacja muzyczna otrzymała jedną z najbardziej pożądanych nagród przyznawanych przez trzydziestoosobowe jury ekspertów. Dyrektorzy kreatywni i producenci z całego świata zgłosili łącznie 4.515 projektów do tego konkursu. Dzięki wysokiej jakości wzornictwu, Cocoon Portable może inspirować ekspertów. Otrzymał on rozpoznawaną na całym świecie "czerwoną kropkę" za design w kategorii "Entertainment technology".
W werdykcie jury można przeczytać: "Cocoon Portable imponuje swoim charakterystycznie rzeźbiarskim sposobem projektowania. Z funkcjonalnego punktu widzenia, jury spodobało się szczególnie chowane i rozkładane złącze oraz pilot zdalnego sterowania, który można ukryć w schowku obudowy".

Cocoon Portable to kompaktowy system muzyczny zaprojektowany specjalnie do zastosowań mobilnych. Posiada zintegrowany uchwyt, akumulator Li-Ion i schowek do ukrycia pilota zdalnego sterowania. Obudowa typu "monocoque", wykonana z jednej bryły i metalowa osłona głośników sprawia, że cały system jest wodoodporny i bardzo wytrzymały. Urządzenie intuicyjnie integruje się z siecią domową dla bezprzewodowej transmisji audio ze wszystkich mobilnych systemów operacyjnych i urządzeń zewnętrznych podłączonych do sieci. Ponadto wyposażony jest w wysuwaną szufladkę ze złączem dokującym, które umożliwia odtwarzanie i ładowanie dowolnego iPoda i iPhona, podczas gdy zintegrowany wyświetlacz pokazuje informacje o odtwarzanym utworze.

"Red Dot Design Award", którego początki sięgają lat 50. ubiegłego stulecia, odbywa się w trzech kategoriach: "Product Design", "Communication Design" i "Design Concept". Nagroda "Red Dot" zyskała opinię na całym świecie jako jeden z najbardziej cenionych znaków jakości dla wybitnych projektów.

INFO www.denon.eu/cocoonJeśli chcesz wiedzieć pierwszy o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, promocjach, prezentacjach dołącz do nas na Facebooku!