kino domowe

KINO FULL HD

news |

Panasonic wprowadza na polski rynek zaprojektowany we współpracy z filmowcami z Hollywood nowy projektor kina domowego PT-AE2000 pełnej rozdzielczości

Panasonic wprowadza na polski rynek zaprojektowany we współpracy z filmowcami z Hollywood nowy projektor kina domowego PT-AE2000 pełnej rozdzielczości (Full HD, 1920 x 1080). Najnowszy projektor jest następcą niezwykle udanego i cenionego modelu PT-AE1000. Wysoki kontrast – 16000:1, jasność 1500 ANSI lumenów oraz nowy zestaw obiektywów pozwalają wykorzystać wszystkie możliwości, jakie oferują technologie pełnej rozdzielczości (Full HD). Panasonic PT-AE2000 jest dostępny w autoryzowanych punktach sprzedaży w cenie ok. 14 300 zł.
INFO http://www.panasonic.plPełna wersja komunikatu prasowego

Kino Full HD prosto z Hollywood
Projektor Panasonic PT-AE2000 z nowym obiektywem dedykowanym specjalnie do technologii Full HD zapewni czysty obraz z wspaniałymi kolorami
Panasonic, czołowa marka koncernu Matsushita Electric Industrial, światowego lidera w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń elektronicznych, wprowadza na polski rynek zaprojektowany we współpracy z filmowcami z Hollywood nowy projektor kina domowego PT-AE2000 pełnej rozdzielczości (Full HD, 1920 x 1080).
Najnowszy projektor kina domowego Panasonic jest następcą niezwykle udanego i cenionego modelu PT-AE1000. Wysoki kontrast – 16000:1, jasność 1500 ANSI lumenów oraz nowy zestaw obiektywów pozwalają wykorzystać wszystkie możliwości, jakie oferują technologie pełnej rozdzielczości (Full HD).
Świat Full HD
Panasonic wyposażył swój najnowszy projektor kina domowego w szereg rozwiązań, które mają zapewnić użytkownikowi przyjemność oglądania obrazów na dużym ekranie w pełnej rozdzielczości. Projektor PT-AE2000 został wyposażony w 3 złącza HDMI, które umożliwiają bezstratną, cyfrową transmisję obrazu w najwyższej dostępnej jakości Full HD (1920 x 1080). Wejścia w nowym urządzeniu Panasonica są kompatybilne z najnowszym standardem HDMI 1.3a.
Panasonic PT-AE2000 wyróżnia się wysokiej jakości optyką. Projektor został wyposażony w system Dynamic Iris, który analizuje histogramy, aby określić poziom jasności każdego obrazu. Następnie dopasowuje on odpowiednio moc lampy i krzywą gamma, w efekcie czego uzyskujemy idealny obraz. Zastosowany w nowym projektorze Panasonic system optyczny zaprojektowany specjalnie na potrzeby technologii Full HD składa się z 16 szkieł. Dzięki wysokiej jakości optyki oraz precyzyjnemu montażowi wyświetlany obraz jest czysty i wolny od dystorsji.
Świat kolorów
Projektor PT-AE2000 wykorzystuje innowacyjny system korekcji koloru Cinema Colour Management, który umożliwia kalibrację jednego koloru bez zmiany sąsiednich. Koneserzy szczególnie ceniący jakość kina domowego z pewnością skorzystają z funkcji Split Adjust Mode, która pozwala na zatrzymanie dowolnej sceny, wprowadzenie zmian kolorów, także na porównanie uzyskanego efektu z oryginałem. Dzięki filtrowi Pure Colour Filter Pro optymalizowana jest praca lampy projektora, co pozwala na uzyskiwanie głębszej czerni, przy jednoczesnej poprawie czystości pozostałych kolorów. Filtr umożliwia korekcję jakości kolorów do standardów wyznaczonych przez przemysł cyfrowej kinematografii .
Niezwykła łatwość obsługi
W nowym projektorze Full HD Panasonic można wygodnie regulować krzywą gamma, która odpowiada za korekcję kolorów. Urządzenie posiada opcje regulacji automatycznej i manualnej. PT-AE2000 został wyposażony w niezwykle elegancki i funkcjonalny pilot z podświetlanymi przyciskami, które ułatwiają wybieranie poszczególnych funkcji. Istnieje również możliwość zaprogramowania ulubionych ustawień kina domowego (do 16 ustawień), dzięki czemu możliwe jest szybkie wybieranie ulubionych parametrów zależnie od oglądanego obrazu, np. “kino akcji”, “koncert”, “mecz piłki nożnej” itd.
Podobnie jak w poprzednim modelu, również w PT-AE2000 użytkownik ma szerokie możliwości przesuwania obrazu bez konieczności przenoszenia projektora. W pionie zmiana położenia obrazu wynosi 100% (góra i dół), zaś w poziomie 40% (lewo i prawo). Dodatkowo, w aranżacji pomocny będzie 2-krotny zoom optyczny. Urządzenie jest niezwykle łatwe w eksploatacji – wymiana filtrów i lamp nie wymaga wymontowywania urządzenia i jego ponownego montażu.