s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Premierowy odsłuch HiFiMAN Susvarna

wydarzenie |
niezdefiniowano - Premierowy odsłuch HiFiMAN Susvarna

Sklep RMS zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - odsłuchy zestawu słuchawkowego za 80.000 zł produkcji HiFiMAN.

W ramach zestawu odsłuchowego firmy HiFiMAN wchodzą słuchawki planarne Susvarna oraz wzmacniacz słuchawkowy z dedykowanym zasilaniem EF1000. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość posłuchania topowego zestawienia jednego z największych producentów słuchawek audiofilskich.
Nowe słuchawki to uwieńczenie dekady intensywnego rozwoju - od klasycznych membran planarnych do super nowoczesnych przetworników wykonanych w nanotechnologii, które zadebiutowały w HE-1000 i Edition X.

Membrana zainstalowana w Susvarna jest jeszcze lepsza niż ta, z której skorzystano przy budowie obsypanych nagrodami HE-1000. Zniekształcenia jakie generuje znajdują się poza skalą pomiarową nawet najczulszych urządzeń. Swój najnowszy przetwornik producent określił mianem "zero distortion driver".
Premierowy odsłuch HiFiMAN Susvarna
Poza ultra cienką membraną ważną rolę w całości odgrywa napylona na nią cewka o grubości mniejszej niż jeden mikrometr. Zapewnia to super szybką reakcję membrany na impuls prądowy, co przekłada się na dźwięk porównywalny tylko z naturalnymi wrażeniami słuchowymi. Słuchawki wyznaczają zupełnie nowy standard rozdzielczości, szybkości i poziomu otwartości dźwięku.
Nowe magnesy okalające membranę z napyloną cewką pozwalają na minimalizowanie negatywnych odbić generowanego dźwięku. Skonstruowano je w technologii przypominającej rozwiązania stealth pierwszy raz użyte w bombowcu F-117, tak aby był on niewidzialny dla fal radarowych. Podobny cel przyświecał konstruktorom magnesów w Susvarna – tak aby były one "niewidzialne" dla fal dźwiękowych, które są generowane przez ultra cienką membranę.
Premierowy odsłuch HiFiMAN Susvarna
Opatentowane maskownice "window shade" - rozwiązanie znane z HE-1000. System metalowych maskownic zewnętrznych, których zadaniem jest tłumienie odbić dźwięku wydobywającego się ze słuchawek. Dzięki redukcji niechciany dyfrakcji praktycznie zlikwidowano odgłosy przepływającego przez szczeliny powietrza oraz wszelkie niechciane odgłosy z tym związane.
Hybrydowe nausznice - asymetryczne nausznice łączące skórę z poliestrem w kształcie dopasowanym do fizjologii ludzkiego ucha. Zakrywają w całości małżowiny i opierają się bezpośrednio o skórę głowy co w połączeniu z otwartą konstrukcją gwarantuje komfortowy odsłuch na wiele godzin. Poliestrowy materiał został zastosowany w celu uzyskania jak najwyższej rozdzielczości dźwięku.
Premierowy odsłuch HiFiMAN Susvarna
Pałąk wykonano ze stopu rzadkich i bardzo lekkich metali - za wygodę odpowiada specjalnie opracowana struktura łuku, pałąk na głowie opiera się na perforowanym pasie z naturalnej skóry dla lepszego odprowadzania ciepła obudowa przetworników fornirowana naturalnym drewnem.

HiFiMAN EF1000

Wzmacniacz słuchawkowy HiFiMANa potrafi napędzić nawet najmniej czułe słuchawki, które wymagają do swojej pracy ogromnej ilości mocy. Co więcej, urządzenie poradzi sobie nawet z kolumnami o niskiej skuteczności!
Premierowy odsłuch HiFiMAN Susvarna
EF1000 zbudowany jest hybrydowo, osiągając dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji aż 20W mocy wyjściowej w czystej klasie A na wyjściu słuchawkowym o obciążeniu 35 Ohm, 50W w czystej klasie A przy obciążeniu 8 mów i 110W w klasie A/B (przy obciążeniu 8 omów).
Obwody wzmacniacza wykorzystują sześć lamp 6922 i sześć par transmiterów z oddzielnym źródłem zasilania.
Premierowy odsłuch HiFiMAN Susvarna
System kontroli głośności bazuje na tej samej, zaawansowanej konstrukcji, co topowy audiofilski model Shangri-La, zapewniając płynność działania i ultra-niski poziom zniekształceń.
Odsłuch zestawu odbędzie się w dniach 29 stycznia - 01 lutego w sklepie RMS położonym przy ul. Hetmańskiej 33B w Białymstoku. Chętni proszeni są o telefoniczne umówienie się (85) 747-97-50.
Źródło: informacja prasowa RMS