s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Premiera Accuphase A-48

wydarzenie |
niezdefiniowano - Premiera Accuphase A-48

Japońska marka Accuphase cieszy się uznaniem miłośników wysokiej jakości dźwięku, a premiera nowego modelu jest zawsze dużym wydarzeniem.

Nowe modele japońskiego Accupase pojawiają się stosunkowo rzadko, gdyż pod względem technologicznym reprezentują najwyższy możliwy poziom. Ma to oczywiście przełożenie na wysoką jakość dźwięku, co znalazło uznanie wśród audiofilów na całym świecie. Warto zaznaczyć, że produkty marki Accuphase od lat hołdują trochę oldschoolowej linii wzorniczej z charakterystycznymi wskaźnikami wychyłowymi, modnymi kilkadziesiąt lat temu. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka wiemy, że mamy do czynienia z komponentami tej japońskiej marki. Ale podobnie jak design innym charakterystycznym aspektem wzmacniaczy Accuphase jest firmowy, rozpoznawalny charakter brzmienia.

Nowe produkty Accuphase pojawiają się tak rzadko na rynku, gdyż każdy z nich w chwili premiery jest konstrukcją idealną i wydaje się, że nie ma już możliwości poprawienia czegokolwiek. A jednak po kilku latach, wraz z rozwojem technologicznym znajdują się obszary, które jeszcze można zmodernizować i wprowadzić coś nowego. Nie są to oczywiście zmiany radykalne lecz niewielkie detale podnoszące jeszcze wyżej poprzeczkę w wyścigu do osiągnięcia idealnego brzmienia.

Premiera Accuphase A-48

Ten japoński producent bardzo umiejętnie pozycjonuje produkowane przez siebie urządzenia. Oferta jest dogłębnie przemyślana i uporządkowana. Poszczególne modele mają bardzo podobny design i zbliżony charakter brzmienia. Skąd zatem biorą się różnice w cenie? Wynikają one z oferowanej mocy i wyposażenia. Odbieram to jako wyraz szacunku dla klienta, który wybierając nawet najtańszy produkt z oferty tej marki ma pewność, że kupuje produkt pełnowartościowy. A jeśli dodamy do tego dużą bezawaryjność produkowanych przez Japończyków urządzeń to mamy pełną jasność, dlaczego ta marka ma tak wielu zagorzałych fanów.

Premiera Accuphase A-48

Sprzęt marki Accuphase można też traktować jako pewną inwestycję, gdyż trzyma on zawsze wysoką wartość rynkową i należy do najbardziej poszukiwanych na rynku wtórnym. Z wielkim zainteresowaniem przyjęliśmy zatem informację o pojawieniu się nowego produktu w ofercie Accuphase. Chodzi o wzmacniacz mocy A-48, będący bezpośrednim następcą wielokrotnie nagradzanej końcówki mocy A-47.

A-48 jest kolejnym krokiem naprzód japońskiego Accuphase, który systematycznie podnosi jakość swoich nowych konstrukcji.

Dystrybutorem urządzeń japońskiej marki Accuphase w Polsce jest firma Nautilus mająca swoje salony sprzedaży w Krakowie i w Warszawie. I właśnie do warszawskiego salonu przy ul. Kolejowej 45 otrzymaliśmy zaproszenie na oficjalną premierę tegoż urządzenia. Na miejscu była liczna reprezentacja gości z Japonii, a gwiazdę wieczoru, czyli stereofoniczną końcówkę mocy A-48 trochę niefortunnie umieszczono w mniejszej sali odsłuchowej. Nie był to najlepszy pomysł, gdyż ze względu na kiepskie oświetlenie i niewielkie rozmiary nie można było wykonać dobrych zdjęć, a i odsłuch niósł w sobie duże ryzyko wyrobienia sobie błędnego osądu o tym urządzeniu.

Premiera Accuphase A-48

Przede wszystkim wielkie kolumny, swoją drogą znakomite, Dynaudio Confidence 60 nie mogły rozwinąć skrzydeł w tej małej salce. Wiem, że starano się, aby wszystko było najlepszej jakości, ale w tym przypadku wyraźnie przedobrzono, kłania się więc angielskie powiedzenie "Less is more". Wiem, że już po naszym wyjściu tę końcówkę mocy przeniesiono do innego pomieszczenia i zagrała ona w innej konfiguracji sprzętowej. Nie mniej jednak po tym co usłyszeliśmy i zobaczyliśmy w pierwotnym ustawieniu, nie mamy najmniejszych wątpliwości, że A-48 jest kolejnym krokiem naprzód japońskiego Accuphase, który systematycznie podnosi jakość swoich nowych konstrukcji.

Premiera Accuphase A-48

Pierwsze co rzuca się w oczy to niewielkie, acz istotne zmiany w wyglądzie A-48. Teraz górna pokrywa urządzenia wykonana jest z wysokiej klasy szczotkowanego aluminium i prezentuje się bardziej okazale. Delikatnie zaingerowano także w charakterystyczne dla marki Accuphase wskaźniki – teraz ich zakres został zwiększony do -50 dB. Natomiast jeszcze lepszą jakość dźwięku udało się osiągnąć dzięki pewnym innowacjom wpływającym na zmniejszenie szumu i podniesienie na wyższy poziom współczynnika tłumienia – w tym nowym modelu wynosi on aż 800, a więc jest czterokrotnie wyższy niż w A-45)

Accuphase A-48 jest już dostępny w sprzedaży na terenie Polski. Jego cena detaliczna wynosi 44.900 złotych.