s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Demo Room Home Cinema

wydarzenie |
niezdefiniowano - Demo Room Home Cinema

W Warszawie powstał ekskluzywny Demo Room z produktami MicroLED firmy Samsung i systemami audio z logiem Steinway & Sons dla najbardziej wymagających klientów.

Na 46. piętrze luksusowego budynku "Złota 44", w samym sercu Warszawy wystartował nowy projekt o nazwie Demo Room Home Cinema. Nie jest to typowy salon audio-wideo ze względu na niecodzienny sprzęt jaki jest tam prezentowany. To najwyższej klasy wyświetlacz Samsung w technologii MicroLED i również wysokiej próby systemy audio firmy Steinway Lyngdorf. To oferta skierowana do wąskiej grupy klientów dysponujących grubymi portfelami, którzy nie zawahają się wydać kilkuset tysięcy złotych na zakup jednego z najlepszych na świecie systemów kina domowego.

Pomysłodawcy idei Demo Roomów są przekonani, że dla sprzętu tak wysokiej klasy niezbędne jest stworzenie odpowiednich warunków do należytego zademonstrowania jego nieprzeciętnych możliwości. Trudno sobie bowiem wyobrazić, żeby trafiło on do marketów z elektroniką. Są przekonani także, że mimo bardzo wysokich cen znajdzie się w Polsce grupka osób, których stać będzie na zakup takiego sprzętu. Warto podkreślić, że Warszawa jest trzecim miastem po Mediolanie i Frankfurcie, gdzie zdecydowano się uruchomić taki Demo Room.
Demo Room Home Cinema - Samsung i Steinway Lyngdorf
Mieliśmy okazję być na uroczystej premierze Demo Roomu i możemy powiedzieć, że zarówno samo miejsce, a więc lokalizacja, budynek, a także sprzęt, który tam zaprezentowano, zapierają dech w piersiach.
Demo Room Home Cinema - Samsung i Steinway Lyngdorf
Wyświetlacz Samsunga przymocowany do ściany robi olbrzymie wrażenie wielkością i jakością wyświetlanego materiału. A mieliśmy przyjemność obejrzeć (i wysłuchać) koncert Rogera Watersa "The Wall" z płyty Blu-ray. Wspaniały obraz znakomicie współgrał z rewelacyjnym dźwiękiem, który wydobywał się z kolumn Steinway Lyngdorf. Potem była okazja zobaczyć jak prezentują się gry wideo na tym sprzęcie. Rewelacja! Jeśli macie na zbyciu sumę ponad 500 tys. złotych to warto zainteresować się tą propozycją.
Demo Room Home Cinema - Samsung i Steinway Lyngdorf
Zastosowana w wyświetlaczu technologia MicroLED to, jak twierdzą przedstawiciele Samsunga, przyszłość telewizorów. Najpierw jednak znalazła zastosowanie głównie w ekranach wielkoformatowych na potrzeby reklam bądź np. w studiach telewizyjnych - jeden taki ekran o gigantycznych rozmiarach zakupił Polsat. Teraz okazało się, że jest zainteresowanie tą technologią w domowych instalacjach kinowych. Ze względu na modułową budowę wyświetlaczy MicroLED doskonale sprawdzą się w przypadku aranżacji luksusowych przestrzeni, gdzie użytkownicy chcą mieć pełną kontrolę nad wielkością, kształtem i wykończeniem takim jak np. ramki.
Demo Room Home Cinema - Samsung i Steinway Lyngdorf
Możliwości aranżacji ogranicza właściwie tylko nasza wyobraźnia, a ekran o odpowiednim kształcie może jednocześnie wyświetlać jednocześnie obraz z wielu źródeł prezentując przykładowo  kanał informacyjny, obraz z kamer CCTV czy wykresy giełdowe. Ale system Home Cinema, nie byłby kompletny bez wysokiej jakości audio. Za ten aspekt odpowiadają głośniki Steinway Lyngdorf wielokrotnie nagradzane w fachowej prasie np. magazynie The Absolute Sound.
Demo Room Home Cinema - Samsung i Steinway Lyngdorf
Współpraca Samsung i Steinway Lyngdorf to idealne połączenie dwóch marek, które są liderami w swoich dziedzinach, a ta synergia zaowocowała jedną z najlepszych propozycji w segmencie kina domowego.