s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

JBL Under Armour Sport Wireless Flash

test |
Słuchawki bezprzewodowe - JBL Under Armour Sport Wireless Flash Najlepszy Zakup

Kolejny wspólny projekt marek Under Armour i JBL, słuchawki Sport Wireless Flash, to ciekawa propozycja nie tylko dla osób aktywnych fizycznie.

Wygląda na to, że współpraca marek JBL oraz Under Armour była strzałem w dziesiątkę. Sukces takich modeli, jak np. Sport Wireless Train (testowaliśmy go wcześniej), dał obu producentom impuls do kolejnych wspólnych przedsięwzięć. Jednym z najnowszych są słuchawki o nazwie Flash (pełna nazwa brzmi Under Armour True Wireless Flash – Engineered by JBL). Jest to model w pełni bezprzewodowy, czego można się było spodziewać. Pozostało tylko sprawdzić, jaką oferuje funkcjonalność i, rzecz jasna, brzmienie.

Wygląd i funkcjonalność

Osoby, które czytają nasze testy w miarę regularnie wiedzą, że zwykle nie podniecam się sposobem pakowania produktów – opisy kartonowych pudełek, w których znajdują się kolejne, te "właściwe", ceremoniał zdejmowania folii i ogólny zachwyt związany z pięknym opakowaniem jakoś do mnie nie przemawia. Przyznaję jednak, że tym razem wpadłem w zachwyt. Spodziewałem się, że będzie jak zwykle, tzn. zobaczę słuchawki przymocowane małymi plastikowymi drucikami, przy których odkręcaniu dość często zdarza mi się bluzgać na pomysłodawców tego rozwiązania.

JBL Under Armour Sport Wireless Flash

Tymczasem we wzorowo uporządkowanym opakowaniu znalazłem piękne etui ładujące, którego zewnętrzną powłokę wykonano z aluminium, a wewnętrzną, wysuwaną, z wysokiej jakości tworzywa (wystarczy lekko nacisnąć palcem; przesuwanie jest bardzo płynne; w skrajnych pozycjach następuje blokada potwierdzona przyjemnym klikiem). W środku rzecz jasna były słuchawki, z zaklejonymi na czas transportu konektorami. Rzadko to pierwsze doświadczenie jest aż tak przyjemne, a jeszcze rzadziej słuchawki w rzeczywistości wyglądają nawet lepiej niż na zdjęciach.

Flashe są spore, a jednocześnie całkiem wygodne. W każdej obudowie zmieszczono nie tylko przetwornik o średnicy 5,8mm, ale też dwa mikrofony. Zewnętrzne części obudowy mają kształt zwężającego się ku górze walca, w którego mniejszej podstawie umieszczono diody-wskaźniki LED i charakterystyczne logo UA, będące jednocześnie przyciskiem. W każdej słuchawce pełni on inną funkcję. W prawej steruje odtwarzaczem i umożliwia odbiór/odrzucenie/zakończenie połączenia, a w lewej aktywuje asystenta głosowego oraz dwie technologie wykorzystujące tzw. Bionic Hearing (opracowane przez JBL-a rozwiązanie dźwiękowo-mikrofonowe): TalkThru i Ambient Aware.

JBL Under Armour Sport Wireless Flash

Dzięki tej pierwszej muzyka jest ściszana, a mowa wzmacniana, co pozwala na komfortowe rozmowy. Ambient Aware z kolei zapewnia lepsze wrażenia muzyczne przy jednoczesnym zwiększeniu słyszalności dźwięków otoczenia. Na wewnętrzną część obudowy zakładany jest silikonowy kapturek z wypustką dopasowaną do kształtu ucha – to wkładki skrzydełkowe Freebit (w zestawie znajdują się trzy pary w różnych rozmiarach). Dzięki nim słuchawki pewnie leżą w uchu nawet podczas intensywnego wysiłku. Całości wyposażenia dopełniają douszne wkładki Sport Flex Fit w trzech rozmiarach (S, M i L). Oczywiście jak na słuchawki do treningu przystało, Flashe są odporne zarówno na pot, jak i wodę (poziom IPX7).

Bas jest i motoryczny, i wibrujący, a do tego nie zawodzi pod względem masy i barwy.

Wróćmy jeszcze na moment do etui ładującego. Wyposażono je w materiałowy przewód-pętelkę oraz gniazdo micro-USB. To ostatnie jest moim zdaniem jedynym zgrzytem w całym projekcie – powinno się je zastąpić znacznie wygodniejszym i mniej awaryjnym USB-C. Nad zaślepionym gniazdem umieszczono cztery białe LED-y, które wskazują poziom naładowania głównego akumulatora. A skoro już o bateriach mowa: czas pracy po jednym ładowaniu słuchawek wynosi mniej więcej 5 godzin (każda słuchawka ma wbudowaną baterię litowo-jonową o pojemności 110mAh), zaś etui zapewnia kolejne 20 godzin (1500mAh), co należy uznać za naprawdę niezły wynik.

JBL Under Armour Sport Wireless Flash

Jakość brzmienia

Zwykle trzymam się z daleka od opisów brzmienia przygotowanych przez speców od PR, ale tym razem przygotowano coś całkiem sensownego: "(...) brzmienie odważnie zoptymalizowano i dostrojono, by zapewnić motywację w czasie treningów. To okazały dźwięk z bogatym basem, który uprzyjemnia trening".

Odważna optymalizacja oznacza w tym wypadku podkręcenie skrajów pasma, ale we w pełni akceptowalnym zakresie. Dzięki temu brzmienie jest mocne i wyraziste, ma tzw. "kopa", czyli krzepę i dynamikę, które podczas treningu są niezastąpione. Flashe grają żywo, bezpośrednio i zdecydowanie, narzucając niejako swoją estetykę nawet tam, gdzie dźwięk powinien pozostać bardziej delikatny. Jest w tym brzmieniu całkiem sporo "realizmu", tzn. nie czuje się fałszu, sztuczności itp.

JBL Under Armour Sport Wireless Flash

Zamiast tego dostajemy rzecz może nie tyle wymierną, ile konkretną – wyraźny atak, niezłe detale, przekonującą szybkość i energię. Ta ostatnia jest wręcz motorem całokształtu odbieranego wrażenia dźwiękowego. Bas jest i motoryczny, i wibrujący, a do tego nie zawodzi pod względem masy i barwy. Wysokie tony nie obfitują może w bogactwo wybrzmień, ale są szczegółowe i przyjemnie osadzają dźwięki w przestrzeni. Krótko mówiąc, Flashe mają "power" i potrafią przekazać go dalej.

Warto wiedzieć

Współpraca JBL-a i Under Armour oznacza m.in. promocję zdrowego stylu życia. Wraz ze słuchawkami True Wireless Flash otrzymujemy kartę 12-miesięcznego członkostwa Premium w programie MapMyRun firmy Under Armour. Dzięki temu w aplikacji MapMyRun można m.in. zapisać swoje trasy, skontrolować wyniki, a także uzyskać szczegółową analizę i wskazówki dla swojego treningu.

JBL Under Armour Sport Wireless Flash

Podsumowanie

To brzmienie zachęca do wysiłku, ale przede wszystkim do słuchania muzyki, dlatego Flashe nadają się i do siłowni, i "na drogę" (do autobusu, tramwaju itp.). Wspólny projekt JBL-a i UA zaraża czymś pozytywnym, jest w stanie obudzić energię, dać moc. Niech będzie z Wami.

Werdykt: JBL Under Armour Sport Wireless Flash

 • Jakość dźwięku

 • Jakość / Cena

 • Wykonanie

 • Możliwości

Plusy: Wygląd i obsługa. Krzepkie, energiczne brzmienie zachęcające do wysiłku fizycznego.

Minusy: Gniazdo micro-USB to nie najlepszy pomysł.

Ogółem: Choć są przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie, można z nich korzystać także w innych sytuacjach – równie dobrze sprawdzą się np. w podróży.

Ocena ogólna:

PRODUKT
JBL Under Armour Sport Wireless Flash
RODZAJ
Słuchawki Bluetooth
CENA
849 zł
WAGA
15 g
WYMIARY (S×W×G)
DYSTRYBUCJA
Suport Sp. z o.o. s.k.
www.jbl.com.pl
NAJWAŻNIEJSZE CECHY
 • Przetworniki dynamiczne: 5,8mm i cztery mikrofony JBL
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz–22kHz
 • Czułość: 95dB przy 1kHz/1mW
 • Maksymalny SPL: 113dB
 • Czułość mikrofonu: -25dBV przy 1kHz/Pa
 • Impedancja: 14Ω
 • Moc nadajnika Bluetooth: <9,5dBm
 • Wersja i profile Bluetooth: 4.1, A2DP v1.2, AVRCP v1.4, HFP v1.6, HSP v1.2
 • Częstotliwość i emitowana moc Bluetooth: 2,402GHz–2,48GHz, <4dBm
 • Zakres częstotliwości nadajnika Bluetooth: 2,402–2,480GHz
 • Typ akumulatora: litowo-jonowy (3,7V, 2x110mAh)
 • Czas pracy akumulatora: do 5 godzin
 • Czas ładowania akumulatora: 2 godziny od pełnego rozładowania
 • Typ etui ładującego: akumulator litowo-jonowy (1500mAh), do 20 godzin dodatkowej pracy słuchawek
 • Czas ładowania etui ładującego: 2 godziny od pełnego rozładowania
 • Złącze: micro-USB
 • W komplecie: przewód do ładowania, wkładki douszne: nakładki S, M, L (zainstalowane M), wkładki skrzydełkowe Freebit 4, 5, 6 (zainstalowane 5)