s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Estelon

prezentacja |
niezdefiniowano - Estelon

Kolumny estońskiej marki Estelon wyróżniają się nie tylko wyjątkowym designem ale przede wszystkim wyrafinowanym brzmieniem klasy hi-end.

Estelon to estoński producent głośników, który zadebiutował na rynku topowego audio w roku 2010. Jednak historia firmy sięga połowy lat 80., kiedy to założyciel i główny konstruktor, Alfred Wasilkow, rozpoczął swoją przygodę z modyfikacjami audio-elektroniki i budową kolumn, co po 25 latach doprowadziło go do finalizacji ambitnego marzenia dotyczącego autorskiej koncepcji najlepszej konstrukcji głośnikowej na świecie.

Estelon to rodzinna firma, którą głównodowodzący założył z dwiema córkami, skupiając się na wytwarzaniu hi-endowych zestawów o wyjątkowej stylistyce. Rzut oka do katalogu ujawnia pięć modeli wolnostojących, które przyjmują formę monumentalnych, smukłych monolitów o niepowtarzalnych krzywiznach obudów wykonanych z nietypowych materiałów, takich jak kompozyt z domieszkami kruszonego marmuru. Rozwiązania takie zapewniają wysoką sztywność konstrukcji i odporność na rezonanse.

Modele podłogowe uzupełnia jeden podstawkowy i jeden centralny, które utrzymane są w podobnej stylistyce. Co ciekawe, jako jeden z nielicznych producentów tego typu sprzętu Estelon zrezygnował z luksusowych wykończeń w drewnie, proponując futurystyczną kolorystykę w odcieniach niebieskich, czerwonych, stalowo-srebrnych, matowego aluminium, klasycznej czerni i bieli, a także szampańskiego złota. Jeśli dodamy do tego niespotykane wzornictwo, ręczne techniki produkcji i wykończeń, technologie lakierowania znane z manufaktur samochodowych oraz zastosowanie głośników z najlepszych serii renomowanych światowych producentów, takich jak Accuton, Scan-Speak i Seas, staje się jasne że Estelon urasta do rangi firmy wyjątkowej nawet w świecie ekstremalnie wyrafinowanego sprzętu audio.

Estelon Forza Interior

Prawie wszystkie produkty Estelona doczekały się edycji Mk II, dostępnej także w postaci upgradowanej wersji Diamond z tweeterami o diamentowej membranie, odpowiednio ulepszonych zwrotnicach z okablowaniem wewnętrznym z jeszcze wyższej półki. Ceny rozpoczynają się od 23.200 euro za parę podłogowych YB i 28.900 euro za monitory XC z symetrycznym układem głośników, a ofertę wieńczą dostępne na zamówienie, limitowane Extreme Mk II, które kosztują 212.000 euro.

Dystrybutorem produktów marki Estelon na naszym rynku jest firma Nautilus z Krakowa. Kolumny tej marki można również zobaczyć i odsłuchać w wybranych salonach audio.

Źródło: informacja prasowa Nautilus Dystrybucja