s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Octavio

prezentacja |
niezdefiniowano - Octavio

Na naszym rynku audio pojawiła się francuska marka Octavio, która oferuje nowoczesny sprzęt hi-fi z funkcjami strumieniowymi.

Octavio to młoda firma, ale jej założyciele postanowili od samego początku zadbać o kwestie ważne zarówno dla nich samych, jak i dla klientów szukających nowoczesnego, perfekcyjnie wykonanego i długowiecznego sprzętu.
Po pierwsze, wszystkie urządzenia produkowane są we Francji we współpracy z rodzimymi firmami, co ma na celu zapewnienie najwyższej jakości i powtarzalności wyrobów. Francuzi dbają o swoich pracowników, wychodząc z założenia, że możliwość pracy całego zespołu w przyjaznej przestrzeni wpływa na podejście do dobrego samopoczucia w pracy, a osoba czująca się swobodnie w swoim otoczeniu to szczęśliwy pracownik, który dobrze wykonuje swoją robotę.

Tam, gdzie to możliwe, Octavio stara się korzystać z usług francuskich poddostawców i wykonawców części, takich jak chociażby obudowy. Nawet opakowania powstają we Francji. Założycielom firmy bardzo bliskie są też kwestie związane z ochroną środowiska. Nie chodzi tu tylko o proces produkcji, ale przede wszystkim o długowieczność samego sprzętu. Stream i AMP są budowane ze sprawdzonych komponentów, dzięki czemu powinny długo służyć swoim właścicielom. Oba modele korzystają też z regularnych aktualizacji oprogramowania, co wydłuża ich życie. W przypadku braku aktywności sprzęt automatycznie przełącza się w tryb uśpienia, aby zaoszczędzić jak najwięcej energii, a najbardziej zanieczyszczające części zostały zastąpione komponentami bardziej przyjaznymi dla środowiska.
Octavio
Urządzenia marki Octavio można obsługiwać za pomocą dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne. Obecnie powstaje jednak jeszcze bardziej zaawansowana aplikacja o nazwie Virtuose. Aby zapewnić dostęp do muzyki hi-res jak największej liczbie osób, Francuzi zaprojektowali tę aplikację tak, aby była łatwa w użyciu, niezależnie od posiadanej wiedzy na temat sprzętu audio. Wystarczy połączyć aplikację Octavio Virtuose ze swoimi ulubionymi serwisami strumieniowymi, aby eksplorować ponad 70 milionów utworów na swoim urządzeniu Octavio. Wyszukiwarka pozwala znaleźć dowolny utwór bez względu na to, gdzie się on znajduje - od serwisu strumieniowego po bibliotekę muzyczną w sieci lokalnej. Aplikacja Octavio Virtuose jest już w fazie testów i wkrótce będzie można ją zainstalować na urządzeniach z systemem iOS lub Android.
Octavio
Wszystkie produkty marki Octavio są już dostępne w Polsce. Odtwarzacz sieciowy Stream występuje w trzech wersjach, które różnią się dołączonym do zestawu przewodem. Niezależnie od wybranego wariantu sugerowana cena detaliczna wynosi 999 zł. Natomiast system all-in-one Octavio AMP oferowany jest z dwoma zasilaczami – mniejszym (24V) i większym (32V). W pierwszym przypadku cena wynosi 3.299 złotych, a za zestaw z mocniejszym zasilaczem zapłacimy 3.699 złotych. Przewody Octavio Jack 3,5mm, Octavio RCA, Octavio Toslink i Octavio Ethernet kosztują odpowiednio 39, 49, 59 i 99 złotych.
Źródło: informacja prasowa Q21