s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Audio Reveal

prezentacja |
niezdefiniowano - Audio Reveal

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią z radością przyjęliśmy zaproszenie na prezentację wzmacniaczy lampowych marki Audio Reveal.

Mimo obco brzmiącej nazwy Audio Reveal mamy do czynienia z polską myślą techniczną i polskimi produktami na światowym poziomie. Ale od początku, 17 czerwca br. w warszawskim salonie firmy Nautilus przy ul. Kolejowej 45 odbyła się prezentacja urządzeń tejże właśnie marki. Na miejscu obecny był konstruktor Michał Posiewka, który bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie pytania i prezentował poszczególne modele w różnych konfiguracjach sprzętowych.

Na początek słów kilka o samym producencie. Otóż, właścicielem marki i zarazem producentem wzmacniaczy lampowych Audio Reveal jest firma Altronik z siedzibą w Warszawie działająca od 1 sierpnia 1989 roku. Przez wiele lat głównym obszarem działalności firmy były elektroniczne systemy alarmowe. Koncepcja produkcji urządzeń audio zrodziła się dopiero w 2015 roku, a pomysłodawcą był syn właściciela firmy. Zresztą nie musiał długo przekonywać ojca, który jest od lat audiofilem, a w dodatku rozkochanym we "włoszczyźnie" – zarówno w kwestii audio, jak i samochodów - "Lubie Italię, lubię ten kraj, lubię tych ludzi. Jeżdżę włoskimi samochodami Alfa Romeo, a mój pierwszy wzmacniacz to Unison Research, więc jeśli chodzi o design moich urządzeń, to na pewno inspiracją były urządzenia tego włoskiego producenta" – powiedział Michał Posiewka.

Audio Reveal

"Mój pierwszy wzmacniacz miał być na lampach EL34, ale ostatecznie opracowałem taki na KT88, czyli już tego właściwego "Firsta" – tak bowiem nazwałem pierwszy model, który wyszedł spod mojej ręki. Od początku zamierzeniem była produkcja, a nie jeden egzemplarz na swoje potrzeby. Ale najpierw chciałem przekonać się jak to wyjdzie i czy taki dźwięk mi się spodoba, no i spodobało się!

Audio Reveal

W roku 2018 zastrzegłem znak towarowy Audio Reveal, a słowo "Reveal" znaczy "odkryć, ujawnić" i jest to istota dźwięku jaki kreują nasze wzmacniacze. W tym samym czasie nawiązaliśmy współpracę z firmą Nautilus, która została wyłącznym dystrybutorem naszych urządzeń".

Najbardziej zaawansowaną konstrukcją adresowaną do najbardziej wymagających odbiorców jest obecnie Audio Reveal Second Signature.

Pierwszym wzmacniaczem Audio Reveal, jaki trafił do sprzedaży był model "First". To konstrukcja Single-Ended Dual Mono w klasie A. Zastosowano lampy 12AX7 oraz 12AU7 w sekcji przedwzmacniacza oraz KT88, co pozwolił na uzyskanie mocy 10W RMS.

Audio Reveal

W niedługim czasie, a dokładnie 1 sierpnia 2019 roku, czyli na 30-lecie firmy Altronik, na rynek weszła mocniejsza jednostka Audio Reveal Second. Zastosowanie dwóch lamp (12AX7 oraz 12BH7) w sekcji przedwzmacniacza dało możliwość uzyskania jeszcze większej precyzji w dźwięku, a układ SE w jakim pracuje lampa mocy KT150 pozwolił na uzyskanie mocy 20W RMS.

Audio Reveal Audio Reveal

Najbardziej zaawansowaną konstrukcją adresowaną do najbardziej wymagających odbiorców jest obecnie Audio Reveal Second Signature. Jak nazwa wskazuje to wersja specjalna wzmacniacza Second, rozszerzająca jego możliwości. Do budowy wzmacniacza zastosowano komponenty bardzo wysokiej jakości uznanych światowych producentów. Bazuje on na najnowszych lampach z serii KT firmy Tung-Sol - KT170. I właśnie Audio Reveal Second Signature, był główną gwiazdą wieczoru, co oczywiście nie przeszkadzało w poznaniu poprzednich modeli, a także porozmawiania o planach na najbliższą przyszłość. A plany są i to całkiem duże, gdyż już wyposzczono najnowszy model Audio Reveal Junior, którego niestety nie mieliśmy okazji zobaczyć, ani posłuchać, gdyż sprzedał się na pniu. Będzie to najmniejszy i zarazem najtańszy ze wszystkich wzmacniaczy tej polskiej marki. Oparty jest na lampach końcowych 6550 pracujących w klasie A i tak samo, jak pozostałe modele wzmacniaczy Audio Reveal, zbudowany jest w układzie Single-ended Dual Mono.

Audio Reveal

Na koniec miłego spotkania w warszawskim salonie Nautilus, konstruktor zdradził nam, że trwają prace nad modelem opartym na legendarnych lampach 300B. Premiera odbędzie się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Trzymamy kciuki!

Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji dotyczącej tej marki i jej wzmacniaczy do naszej grupy facebookowej Najlepsze Audio | Hi-Fi Class.