s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

TAGA Harmony

prezentacja |
niezdefiniowano - TAGA Harmony

Wciąż niewielu miłośników dobrego dźwięku wie, że TAGA Harmony, choć jej produkty powstają w kooperacji z zagranicznymi podmiotami, to polska marka i polska myśl techniczna!

Od wielu lat urządzenia TAGA Harmony są prezentowane na największych europejskich targach Hi-End w Monachium i oczywiście na rodzimym Audio Video Show. Wciąż jednak niewielu osobom ta marka kojarzy się z Polską. Tymczasem pomysł na firmę produkującą sprzęt audio pod własnym brandem, który mógłby konkurować na światowych rynkach z uznanymi markami, zrodził się w głowie Przemysława Kokocińskiego – aktualnie prezesa i dyrektora sprzedaży na Europę, który wspólnie ze swoim przyjacielem z Niemiec Richardem, związanym z biznesem audio od wczesnych lat 90. XX wieku, podjął decyzję o połączeniu sił. Obydwaj zajmowali się wcześniej naprawą i sprzedażą urządzeń audio klasy premium. Mniej więcej w tym samym czasie doszli do wniosku, że większość produktów marek, które wychwalały swoją najwyższą jakość dźwięku, mimo często wygórowanych cen tak naprawdę nie brzmiała tak wspaniale. To ostatecznie skłoniło ich do założenia TAGA Harmony.

Początkowo firma działała w zakresie usług inżynierii dźwiękowej i ulepszania urządzeń audio, ale z czasem rozpoczęto prace nad pierwszym prototypowym zespołem głośnikowym, który spotkał się z ciepłym przyjęciem rynku. Od tego momentu marka TAGA Harmony rozwija się niezwykle dynamicznie, a oprócz kolumn w katalogu ma także inne urządzenia, np. wzmacniacze. Należy podkreślić, że w zdecydowanej większości przypadków jest to zasługa polskich projektantów i inżynierów. Dlatego, mimo iż produkcja odbywa się poza granicami naszego kraju, możemy mówić o polskim rodowodzie urządzeń TAGA Harmony i polskiej myśli technicznej. Tego samego zdania jest ceniony dziennikarz i publicysta znany zarówno z radia, jak i telewizji Hirek Wrona. I dlatego zdecydował się przyjąć tytuł "ambasadora marki" i przybliżać ją polskim miłośnikom dobrego dźwięku.

28 lutego 2017 r. podczas uroczystości zorganizowanej w siedzibie firmy Przemysław Kokociński powiedział: "Sukcesy na rynkach zagranicznych bardzo nas cieszą, ale przyszedł czas, żeby mocniej zaistnieć na naszym podwórku. Wiemy, jak to zrobić, żeby przekonać do naszych produktów szersze grono miłośników dobrego dźwięku i systematycznie będziemy wdrażać tę strategię w życie. Jednym z jej elementów jest zaproszenie do współpracy Hirka Wrony". Z kolei Hirek powiedział: "To jest polska firma, to jest polska myśl. Naprawdę potrafimy robić fantastyczne rzeczy. Cieszmy się z tego, że potrafimy tworzyć świetne kolumny i znakomite wzmacniacze, i powinniśmy się tym chwalić". TAGA Harmony

Nazwa TAGA pochodzi od pierwszych liter angielskiego sloganu To Achieve Glorious Acoustics (dosł. "aby osiągnąć świetną akustykę") i mówi wszystko o ludziach stojących za tą marką, o ich pasji, oddaniu, filozofii i ciągłym dążeniu do perfekcji – to swoiste DNA firmy. Oznacza to, że wszystko co TAGA Harmony projektuje, tworzy i buduje, ma na celu jedno: dostarczać możliwie najlepszy dźwięk i radość dla miłośników muzyki na całym świecie w akceptowanej dla większości cenie. Z kolei słowo "Harmony" podkreśla, że na wszystkich etapach każdy produkt jest tworzony w harmonii z naturą.

Od początku swojej działalności TAGA Harmony przyjęła główne założenia w stosunku do jakości dźwięku swoich produktów, a są to m.in. przestrzenna scena dźwiękowa, niskie zniekształcenia, płaska charakterystyka pasma, bardzo szerokie pole rozpraszania, mocny i głęboki bas, niesamowita dynamika oraz świetne zrównoważenie całości dźwięku.Przemysław Kokociński: "Pasja, miłość do muzyki i europejskie "know-how" stoi za wszystkimi naszymi produktami! Zaawansowane materiały, szczytowa technologia i innowacyjne projektowanie przez zespół profesjonalnych inżynierów ustanawia TAGA Harmony jako jednego z liderów w branży. Poświęcamy setki godzin na rozwój każdego pojedynczego produktu. W czasie wielokrotnie powtarzanych testów i badań pomiarowych przeprowadzanych przez dział Badań i Rozwoju TAGA Harmony najdrobniejsze potencjalne słabości końcowego produktu są zestrajane i korygowane do perfekcji. Aktualnie TAGA Harmony prowadzi swoje światowe działania na polu hi-fi i high-end audio poprzez swoje oddziały zlokalizowane w Europie i Azji. Ponadto TAGA Harmony jest właścicielem i zarządza zaawansowanym zakładem produkcyjnym, który składa się z nowoczesnego działu Badań i Rozwoju oraz linii produkcyjnych z niezależnymi punktami kontroli jakości.

Praktycznie wszystkie produkty i wykorzystane do ich budowy komponenty TAGA Harmony projektuje i produkuje w swoich zakładach, co pozwala dbać o wysoką jakość na każdym etapie powstawania urządzeń, począwszy od ich projektu do wersji finalnej".

O tym, że słowa prezesa TAGA Harmony nie są tylko przechwałkami, mogliśmy przekonać się osobiście podczas prezentacji nowych produktów firmy zorganizowanej w jej siedzibie 10 czerwca ubiegłego roku, a potem na wystawie Audio Video Show 2017. Podczas tego pierwszego spotkania mogliśmy podziwiać m.in. wzmacniacz lampowy Taga Harmony TT-1000 działający w kasie "A", który jest pierwszym urządzeniem tego typu w katalogu firmy. Była to świetna okazja, żeby w niewielkim gronie pasjonatów dobrego dźwięku i w dobrych warunkach akustycznych go posłuchać, jak również przestrojonych kolumn B-40SE i F-100SE. Czynny udział w strojeniu tych ostatnich miał także nasz redakcyjny kolega Arkadiusz Ogrodnik, który produkty TAGA Harmony zna na wylot. TAGA Harmony

Audio Video Show 2017 to znakomita okazja do zaprezentowania całego katalogu produktów firmy szerokiej publiczności. Pokazy z udziałem ambasadora marki, a więc Hirka Wrony cieszyły się olbrzymim powodzeniem i ściągały tłumy gości, że aż trudno było znaleźć wolne miejsce. Niezmordowany Hirek opowiadał o swojej muzycznej pasji, o tym dlaczego zdecydował się wspierać marketingowo tę polską markę, a muzyka odtwarzana była oczywiście na sprzęcie TAGA Harmony.

Udało nam się namówić Hirka Wronę na krótką rozmowę przed naszą kamerą, z dala od zgiełku wystawy – serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego wywiadu.

Dystrybutorem na Polskę produktów TAGA Harmony jest firma Polpak Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 333A.