s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Kolumny Spendor w Q21

okazja |
niezdefiniowano - Kolumny Spendor w Q21

W ofercie salonu Q21 znajdują się kolumny brytyjsiej manufaktury Spendor. Wszyscy chętni mogą umówić się na odsłuchy.

Spendor został założony w roku 1960 przez Spencera i Dorothy Hughes, i to właśnie od ich imion pochodzi nazwa firmy. Specjalizacja wywodzi się wprost z doświadczeń zdobytych w dziale inżynierii dźwięku BBC, a pierwszy projekt BC1 stał się światowym wzorem monitora studyjnego. Po wprowadzeniu go na rynek został on przeprojektowany, a zaraz po tym wprowadzono inne modele z przeznaczeniem na rynek konsumencki. Jest to 60 lat doświadczenia, które bezpośrednio przedkłada się na jakość oferowanych produktów.

Obecnie w skład oferty firmy Spendor wchodzą trzy linie produktowe:

Seria A

Najnowsze wcielenie serii A nie wymaga od słuchacza posiadania dużej przestrzeni ani wysokiego budżetu, żeby zagwarantować mu niesamowicie otwarte, dynamiczne i wciągające brzmienie. Niezależnie od wybranego modelu, każdy meloman odkryje na nowo świat prawdziwych muzycznych doznań. Smukłe, małe i zgrabne, dzięki czemu z łatwością ustawisz je nawet w małym pokoju. A jednocześnie wielkie duchem, dzięki czemu odsłonią całe piękno muzyki, ukazując pełną skalę i dynamikę brzmienia. Naszym inżynierom udało się wdrożyć w serii A innowacyjne rozwiązania, dzięki którym głośniki wpasują się idealnie praktycznie w każdy system audio.
Spendor
Najnowsza seria A firmy Spendor potrafi zaprezentować dźwięk w sposób zaskakująco żywy, niespotykany w tej klasie konstrukcji. To najwszechstronniejsze brzmieniowo i użytkowo głośniki, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy, przy założeniu że nie wchodzimy w wysokie progi cenowe.

Seria Classic

Klasyczne, pełnopasmowe monitory Spendora już od ponad 50 lat utrzymują status kultowych i ponadczasowych konstrukcji głośnikowych w skali bezwzględnej. To referencyjne ikony najlepszego możliwego brzmienia zarówno dla licznych audiofilów i muzyków, jak i profesjonalnych realizatorów dźwięku na całym świecie. Zainspirowani entuzjastycznym przyjęciem poprzedniej konstrukcji flagowej z klasycznej serii SP, postanowiliśmy wziąć z niej przykład, uprade'ując wszystkie nowe modele w tym kierunku. Przed Wami najnowsza seria Classic. Serię Classic oparliśmy na najnowszej generacji przetworników akustycznych Spendor.
Spendor
Aspekty takie jak: membrany wykonane z polimeru i Kevlaru, odlewane kosze magnezowe, bardzo wydajne układy magnetyczne, zoptymalizowane tłumienie elektrodynamiczne, czy poprawione rozpraszanie cieplne, przekładają się bezpośrednio na niepowtarzalne brzmienie naszych zestawów, które łączy w sobie naturalność, klarowność oraz pełną skalę dynamiki. Dzięki starannemu dostrojeniu filtrów zwrotnic, modyfikacji obudów, zastosowaniu elastomerowych paneli tłumiących oraz zaprojektowaniu całkiem nowych maskownic magnetycznych, najnowsze modele z Spendor Classic prezentują muzykę ze zniewalającym ciepłem i urokiem – identycznie jak ich poprzednicy z lat 70. Dopracowane do perfekcji przez ponad 50 lat swojej historii, konstrukcje z serii Classic są w stanie zapewnić najwyższy poziom wrażeń płynących ze słuchania muzyki, nawet najbardziej zaawansowanym melomanom.

Seria D

Pora przeżyć zniewolenie urzekającym brzmieniem, zaskoczenie klarownością i definicją dźwięku oraz najwyżej klasy zapleczem technicznym, w połączeniu z luksusowym wykończeniem. W sercu serii D pracują całkiem nowe, zaprojektowane od podstaw głośniki: wysokotonowy LPZ, zbudowany na bazie wykonanego z nierdzewnej stali panelu przedniego, ukształtowanego w komorę akustyczną w bezpośredniej bliskości frontu membrany o znikomej masie, nisko-średniotonowy wyposażony w zaawansowaną polimerową membranę EP77 oraz niskotonowy z membraną z utwardzonego kompozytu kevlarowego. To także nasze sprawdzone rozwiązania: piąta generacja portu Spendor Linear Flow, zbudowanej na zasadzie stożkowej przegrody z podwójną zwężką Venturiego, uzupełniona technologią tłumienia dynamicznego, asymetrycznym wzmocnieniem obudowy oraz sztywnym mocowaniem cokołu.
Serdecznie zapraszany do salonu Q21 na odsłuchy kolumn Spendor. W przypadku kolumn Spendor możecie Państwo liczyć na możliwość rozłożenia spłaty nawet na 50 rat 0%, indywidualne odsłuchy oraz opcje rozliczenia starych kolumn.
INFO www.q21.pl