hi-fi

AUDIO PHYSIC SERIA CLASSIC

news |

Audio Physic wyprodukował nową serię kolumn Classic, składającą się na razie z dwóch modeli - podłogówek Classic 10

Audio Physic wyprodukował nową serię kolumn Classic, składającą się na razie z dwóch modeli - podłogówek Classic 10 i Classic 20. Zastępują one modele Yara Classic i Yara II Superior. Classic 10 to model dwuipółdrożny, podczas gdy Classic 20 to już konstrukcja trójdrożna, przy czym dla niskich częstotliwości przewidziano dwa przetworniki umieszczone po obu stronach obudowy. Również w modelu Classic 10 bas obsługuje wyspecjalizowany głośnik basowy, jednak średniotonowiec z nim współpracuje, działając jednocześnie w zakresie tonów średnich, jak i basu. W modelu Classic 20 głośnik średniotonowy nie jest obciążony basem i ma za zadanie odtwarzać tylko tony średnie. W obu przypadkach głośnik średniotonowy jest jednak ten sam, choć zaaplikowano go inaczej. Jest to zupełnie nowa jednostka, zaprojektowana przez Audio Physica specjalnie dla modeli serii Classic. W kolumnach Classic 10 i 20 zastosowano inne woofery. W modelu 20 są one większe i zamontowane podwójnie w układzie push-push, czyli pracują przeciwsobnie, znosząc wzajemnie wytwarzane przez siebie drgania wywołane siłami wstecznymi działającymi w kierunku obudowy. Jeśli już mowa o obudowie, to tutaj poczyniono najwięcej dla poprawy jakości dźwięku. Po pierwsze zastosowano obudowę warstwową o konstrukcji kanapkowej, gdzie poszczególne warstwy powiązane są z sobą w elastyczny sposób, eliminując w ten sposób drgania. W skład elementów konstrukcyjnych takiej obudowy wchodzą specjalne aluminiowe panele.
Kolumny serii Classic dostępne są w wielu wariantach wykończenia, wśród których są zarówno okleiny drewniane (cztery rodzaje), jak i lakiery na wysoki połysk, przypominające szkło (biały i czarny). Ceny: Classic 10 (Oak, Cherry, Walnut, Black Ash): 6.500zł;
Classic 10 (Black High Gloss, White High Gloss): 7.400zł; Classic 20 (Oak, Cherry, Walnut, Black Ash): 9.100zł; Classic 20 (Black High Gloss, White High Gloss): 9.950zł.

INFO www.audiosystem.com.pl


Jeśli chcesz wiedzieć pierwszy o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, promocjach, prezentacjach dołącz do nas na Facebooku!