kino domowe

AMPLITUNERY DENON AVR-2113 I AVR-2313

news |

Kontynuując tegoroczne premiery produktowe, firma Denon przedstawia kolejne rozwiązania do kina domowego nowej generacji

Kontynuując tegoroczne premiery produktowe, firma Denon przedstawia kolejne rozwiązania do kina domowego nowej generacji - średniej klasy amplitunery AV z funkcjami sieciowymi: AVR-2113 i AVR-2313. Po niedawnej premierze modeli klasy podstawowej Denon dodaje nowe produkty do serii AV-Art kierowanej do bardziej wymagających odbiorców. Wspomniana seria opiera się na zupełnie nowej koncepcji wzorniczej produktów i technologii dźwięku przestrzennego, a jednocześnie jest niezwykle prosta w użyciu. Szeroka gama funkcji sieciowych, w tym AirPlay, oraz możliwość korzystania z technologii wideo 4K to główne atuty nowych urządzeń.
Model AVR-2113 dostarcza 7x125W do kina domowego, a AVR-2313 jeszcze więcej, bo 135W. Oba urządzenia są wyposażone w wydajne obwody audio i wideo, posiadają sześć wejść HDMI (z 3D, kanałem zwrotnym audio i CEC), z czego jedno jest umieszczone z przodu i gotowe na przyszłe rozwiązania funkcjonalne. Ponadto AVR-2313 ma dwa wyjścia HDMI do równoczesnego odtwarzania na telewizorze i projektorze w tym samym czasie.
Nowe amplitunery oferują funkcję strumieniowania muzyki AirPlay, dzięki czemu bez przebijania się przez zawiłości techniczne możemy niemal od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka odtwarzać muzykę z biblioteki iTunes na komputerach PC lub Mac oraz z gadżetów firmy Apple. Urządzenia te można podłączyć bezpośrednio poprzez złącze USB.
Funkcje sieciowe obejmują możliwość słuchania stacji radia internetowego, a także odtwarzanie plików muzycznych przechowywanych na zewnętrznych dyskach twardych typu NAS lub dyskach komputerów działających w ramach domowej sieci.
Nowe amplitunery Denona jeszcze bardziej integrują się z urządzeniami Apple'a, m.in. dzięki aplikacji Denon Remote App dla iPada, iPhone'a lub iPoda touch. Ponadto nowy, intuicyjny graficzny interfejs użytkownika, tzw. GUI, czyni te amplitunery jeszcze bardziej przyjaznymi dla użytkowników. Zastosowano także technologię Audyssey automatycznie optymalizującą dźwięk w zależności od warunków akustycznych pomieszczenia i charakterystyki głośników. AVR-2313 jest dodatkowo wyposażony w Audyssey DSX i przygotowany do Audyssey Pro.
Amplitunery AVR-2113 i AVR-2313 będą dostępne w kolorze czarnym, a ich premierę zapowiedziano na maj.

INFO www.denon.pl

Jeśli chcesz wiedzieć pierwszy o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, promocjach, prezentacjach dołącz do nas na Facebooku!