kino domowe

ODTWARZACZ HD DVD W WAL-MART PONIŻEJ 200$

news |

Po długim okresie spekulacji potwierdziły się plotki, że sieć sklepów Wal-Mart zamierza wprowadzić na rynek odtwarzacz HD DVD w cenie niższej niż 200$.

Po długim okresie spekulacji potwierdziły się plotki, że sieć sklepów Wal-Mart zamierza wprowadzić na rynek odtwarzacz HD DVD w cenie niższej niż 200$ - ściśle rzecz biorąc - 198$. Co interesujące, nie jest to produkt jakiejś podrzędnej firmy-krzaka – model ten to Toshiba HD-A2.
Urządzenie już wcześniej było najtańszym odtwarzaczem HD DVD, ale kosztowało więcej (początkowo ok.500$, z czasem niektóre sklepy zaczęły je sprzedawać coraz taniej, ale nikt nie zszedł do poniżej granicy, którą przekroczył Wal-Mart).

HD-A2 potrafi wyświetlać filmy do rozdzielczości 1080i włącznie (nie obsługuje formatu 1080p). Zalicza się do budżetowych produktów Toshiby.

Dla porównania, obecnie najtańszym urządzeniem, mogącym pełnić funkcję odtwarzacza BD jest Sony PS3 w wersji z 40GB HDD, kosztujące 400$ - konsola od momentu pojawienia się na rynku była najtańszą alternatywą dla osób chcących cieszyć się filmami HD w formacie BD. Obecnie, jak widać, ta „najtańsza alternatywa” jest dwa razy droższa od swojego technologicznego rywala (choć osoby, które poza filmami interesują także gry zapewne nie narzekają, że mają urządzenie skupiające w sobie obie funkcje).
Źródło http://www.cdrinfo.pl