hi-fi

AEGIS ACOUSTIC ENERGY

news |

Firma Acoustic Energy wprowadziła do swojej oferty nową linię zestawów głośnikowych o nazwie Aegis. W tej linii znajdziemy model Aegis Neo 3, który jest wydajną, podłogową kolumną o kompaktowych wymiarach i o 2.5 drożnej konstrukcji.

Firma Acoustic Energy wprowadziła do swojej oferty nową linię zestawów głośnikowych o nazwie Aegis. W tej linii znajdziemy model Aegis Neo 3, który jest wydajną, podłogową kolumną o kompaktowych wymiarach i o 2.5 drożnej konstrukcji. Dla miłosników kina domowego przygotowano Aegis Neo Center będacy płaskim, 2.5 drożnym głośnikiem centralnym. Aegis Neo 1 jest kompaktowej wielkości, ale bardzo wydajną kolumną głośnikową z obudową typu bass reflex. Doskonały do małych pomieszczeń przeznaczony do ustawienia na półce lub podstawce. Konstrukcja bazuje na kultowym modelu Aegis Evo 1 i może być wykorzystywana w systemie kina domowego jako głośniki efektowe. Dopełnieniem linii jest Aegis Neo Sub kompaktowy, aktywny subwoofer.
INFO http://www.trimex.com.pl



Pełna wersja komunikatu prasowego



AEGIS NEO SUB
Aegis Neo Sub jest kompaktowym, ale bardzo wydajnym, aktywnym subwooferem przeznaczonym do pracy w zestawach przeznaczonych do odsłuchu muzyki jak i kina domowego. Jest doskonale przygotowany do pomieszczeń różnej wielkości. Pełny zestaw funkcji i regulacji pozwala na jego doskonałą integrację z każdym systemem audio. Zupełnie nowy w każdym aspekcie design i nowoczesna konstrukcja czyni go atrakcyjnym wyborem w całej gamie urządzeń oferowanych w sklepach.

Konstrukcja: Zamknięta obudowa, actiwe subwoofer
Obudowa: 15 mm MDF
Głosnik: 220 mm z 48 mm cewka drgającą, wysokiej mocy system magnetyczny
Niska częstotliwość Cut - Off: -6dB @ 26Hz
Wzmacniacz: 200 Wat / 8 Ohms
Filtr dolnoprzepustowy: Zmienny 2go rzędu , 45Hz do 150Hz
Faza: Zmienna 0 ° do 180 °
Filter nacięcia: Zmienna. częstotliwość: 40 do 100Hz, Q:1.5 do 5.0, poziom: 0dB do -12dB
Wymiary (HxWxD): 410 x 360 x 325mm
Waga: 17kg

AEGIS NEO CENTER
Aegis Neo Center jest płaskim, 2.5 drożnym głośnikiem centralnym przeznaczonym do systemów kina domowego. Może być zastosowany w szerokim zakresie wielkości pomieszczeń i dedykowany do postawienia na podstawce lub umieszczenia w szafce. Konstrukcja bazuje na wielokrotnie nagradzanym głośniku Aegis Evo Center przy czym zmiany zarówno konstrukcyjne jak i jego design czynią go faworytem w ofercie każdego sklepu.

Konstrukcja 2,5 - drożna kolumna podłogowa typu Bass-reflex
Obudowa: 15 mm MDF
Głosnik nisko-średniotonowy: 2x130 mm głośnik stożkowy z prasowanego aluminium
Głosnik wysokotonowy: 25 mm kopułka, magnes neodymowy z okręgiem chłodniczym kompatybilny z formatami SACD,DVD-AUDIO
Magnesy: Neodymowe
Pasmo przenoszenia: 75Hz-40 kHz +/- 3 dB
Zasięg częstotliwości: 63Hz-45 kHz @ -6 dB
Skuteczność: 90 dB
Nominalna impedancja: 8 ohm
Zwrotnica: 1-go rzedu przy 200Hz
3-go rzędu przy 3,5 kHz
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-150 Wat
Wymiary (wys/szer/gł): 178x480x195 mm
Waga: 9 kg


AEGIS NEO 1
Aegis Neo 1 jest kompaktowej wielkości, ale bardzo wydajną kolumną głośnikową z obudową typu bass reflex. Doskonały do małych pomieszczeń przeznaczony do ustawienia na półce lub podstawce. Konstrukcja bazuje na kultowym modelu Aegis Evo 1 i oferuje nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i atrakcyjny design. Kolumna ta jest niezwykle atrakcyjną ofertą w każdym sklepie audio.

Konstrukcja 2- drożna kolumna stendowa typu Bass-reflex
Obudowa: 15 mm MDF
Głosnik nisko-średniotonowy 130 mm głośnik stożkowy z prasowanego aluminium typu
Głosnik wysokotonowy: 25 mm kopułka, magnes neodymowy z okręgiem chłodniczym kompatybilny z formatami SACD,DVD-AUDIO
Pasmo przenoszenia: 60Hz-40 kHz +/- 3 dB
Zasięg częstości: 45Hz-45 kHz @ -6 dB
Skuteczność: 89 dB
Nominalna impedancja: 8 ohm
Zwrotnica: 3-go rzędu przy 3,5 kHz
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-150 Wat
Wymiary (wys/szer/gł): 357x182x237 mm
Waga: 6 kg


AEGIS NEO 3
Aegis Neo 3 jest wydajną, podłogową kolumną o kompaktowych wymiarach o 2.5 drożnej konstrukcji. Kolumna doskonale prezentuje się w średnich i dużych pomieszczeniach ustawiona na kolcach w odległości od 30 do 45 centymetrów od tylnej ściany. Konstrukcja jest rozwinięciem wielokrotnie nagradzanego modelu AEGIS EVO 3 i jest połączeniem atrakcyjnego desiginu i nowoczesnej konstrukcji akustycznej. Dzięki temu jest faworytem sprzedaży w każdym sklepie audio.