kino domowe

YAMAHA AV CONTRONEL

news |

Yamaha udostępniła swoją nową wersję bardzo udanej aplikacji AV Controller. Wraz z nią w ręce użytkowników oddana

Yamaha udostępniła swoją nową wersję bardzo udanej aplikacji AV Controller. Wraz z nią w ręce użytkowników oddana została rewolucyjna funkcja Yamaha MusicPlay. Pozwala ona na bezprzewodowe streamowanie muzyki w czasie rzeczywistym i jednoczesną kontrolę nad innymi funkcjami wybranych modeli amplitunerów AV i odtwarzaczy Blu-ray, poprzez telefony i tablety z systemem operacyjnym Android, oraz iOS czyli iPhona, iPoda Touch lub iPada/iPada 2. Bardzo istotne jest, że aplikacja ta nie wymaga aktualizacji oprogramowania amplitunera i odtwarzacza Blu-ray.

AV Controller to aplikacja, dzięki której Twój telefon z Androidem lub iPhone zamieni się w pilota zdalnego sterowania dla urządzeń Yamahy wspierających funkcje sieciowe. Jednak nowa wersja aplikacji to przede wszystkim zupełnie nowa funkcja Yamaha MusicPlay. Za jej pomocą można w łatwy sposób przesyłać muzykę w czasie rzeczywistym wprost do amplitunera AV i tym sposobem odtwarzać ją korzystając ze swojego kina domowego.


http://www.egazety.pl/computer-graphics-studio/e-wydanie-hi-fi-choice-home-cinema.html


Obsługa jest genialnie prosta. Wystarczy jedno muśnięcie palcem ekranu w miejscu wyświetlania się ikonki NOW PLAYING, aby zacząć streamować muzykę do amplitunera. Funkcja ta daje pełną kontrolę nad odtwarzaną muzyką. Można wybrać poszczególne piosenki, stworzyć zupełnie nowe listy odtwarzania, wybrać konkretne albumy, albo sortować muzykę po gatunku. Informacja o odtwarzanym utworze wraz z okładką albumu zostanie wyświetlona na ekranie telefonu i przesłana do amplitunera. AV Controller zapewnia też sprawną kontrolę szeregu funkcji takich jak wybór wejścia, głośność, wyciszenie oraz włączenie/wyłączenie zasilania.

Z pozostałych funkcji należy nadmienić, że możliwe jest też korzystanie z wielu różnych źródeł dźwięku, wliczając w to USB, tuner FM/AM i radio internetowe. Aplikacja ta to także kontrola wielu stref dźwiękowych, pozwalająca na włączanie oraz zmianę wejścia dla każdej z nich. Aplikacja AV Controller jest łatwa w użyciu i oferuje wszechstronne możliwość sterowania podstawowymi funkcjami urządzeń. Kompozycja menu jest miła dla oka i przyjazna użytkownikowi.

Funkcja YAMAHA MusicPlay jest wspierana przez następujące urządzenia:
RX -V1067/2067/3067 RX-V671/771/1071 RX-A810/1010/2010/3010

Do działania wymaga systemu Android 2.1 i wyżej, a w przypadku urządzeń Apple - iOS 4.2 i wyżej.

INFO www.audioklan.pl