hi-fi

KOLUMNY DIVINE ACOUSTICS ELECTRA 2

news |

Divine Acoustics wprowadziła najnowszy model wolnostojących kolumn głośnikowych

Divine Acoustics wprowadziła najnowszy model wolnostojących kolumn głośnikowych, zaprojektowanych zgodnie z systemem CRCdesign, w którym wszystkie elementy i materiały konstrukcyjne dobrane są tak, aby współpracowały z głośnikami i razem z nimi tworzyły ostateczny efekt brzmieniowy. Obudowy stoją na stabilnym, owalnym cokole, zaprojektowanym w sposób umożliwiający swobodną pracę podwójnego wylotu bas-refleks zlokalizowanego na dolnej ściance.
Tony niskie i średnie przetwarza głośnik, którego parametry można określić jako wyczynowe - celulozowa 5,5 membrana waży niespełna 9g, a charakterystyka głośnika wynosi <40Hz, efektywność 88dB. Takie właściwości posiada niewiele głośników, nawet znacznie większych od zastosowanych w kolumnach Electra2. Głośnik wyposażono w system BAD, który w połączeniu z jego wyśmienitymi parametrami pozwolił na uzyskanie ciepłego i naturalnego brzmienia z dużą ilością szczegółów w zakresie średnich tonów oraz zaskakująco szybkim i dobrze wypełnionym basem.
Tony wysokie są przetwarzane przez lekką jedwabną kopułkę o średnicy 20mm, napędzaną podwójnym magnesem neodymowym. Głośnik ten także wyposażono w system BAD, który poprawił odtwarzaną przestrzeń i nadał gładkości brzmieniu wysokich tonów. Oba głośniki są osłonięte metalowymi maskownicami.http://www.egazety.pl/computer-graphics-studio/e-wydanie-hi-fi-choice-home-cinema.html"Sercem" Electry2 jest na nowo zaprojektowana zwrotnica z filtrami drugiego rzędu i korekcjami impedancji. Układ filtrów korzysta z opracowanych przez Divine Acoustics systemów SGP oraz RFpath. Pierwszy z nich skupia masę całego układu w jednym punkcie, skraca drogę sygnału i umożliwia właściwe oraz szybkie rozładowywanie kondensatorów. Dzięki temu dźwięk jest szybki, dynamiczny, dokładny i pozbawiony ostrości. System RFpath natomiast umożliwił całkowitą rezygnację z rezystorów szeregowego i równoległego w torze głośnika wysokotonowego. Poprawiło to znacząco szczegółowość brzmienia oraz możliwości tworzenia przez Electrę2 sugestywnej przestrzeni wokół instrumentów. Sygnał do głośników biegnie przewodami z miedzi OFC o ściśle określonych długościach, dobranych pod brzmienie zestawu.
Kolumny są dostępne w sześciu wariantach wykończenia: heban, wenge, zebrano, macassar, oliwka, śliwa. Boki, cokół oraz pozostałe elementy są pokryte czarną ekoskórą.
Electra2 to kolumny stereo, dla których optymalna wielkość pomieszczeń to 10-20 metrów kwadratowych. Przeznaczone są do współpracy ze wzmacniaczami tranzystorowymi i lampowymi o mocy nominalnej 3-60W. Mogą być także zestawem głównym (fronty) w systemie kina domowego - reszta elementów zestawu dołączy do oferty niebawem.
Kolumny są wykonywane całkowicie ręcznie i objęte 5-letnim okresem gwarancji. Cena detaliczna: 3.600zł.

INFO www.divineacoustics.com