hi-fi

TUNER SIECIOWY ONKYO T-4070

news |

Podążając z duchem czasu, Onkyo wprowadza na rynek tuner sieciowy T-4070, urządzenie pozwalające w pełni korzystać z dobrodziejstw muzyki

Podążając z duchem czasu, Onkyo wprowadza na rynek tuner sieciowy T-4070, urządzenie pozwalające w pełni korzystać z dobrodziejstw muzyki cyfrowej. Nowy tuner Onkyo synchronizuje się z siecią domową, umożliwiając streaming muzyki z urządzeń działających w ramach tej sieci, a ponadto zapewnia dostęp do spersonalizowanych stacji radiowych, jak AUPEO!, Napster, vTuner i Last.fm. Dzięki USB można pobierać muzykę bezpośrednio z pamięci iPoda/iPhone'a lub innej pamięci flash. Onkyo T-4070 dysponuje tradycyjnym analogowym odbiornikiem AM/FM i cyfrowym DAB/DAB+. Zastosowano w nim zaawansowane rozwiązania techniczne, m.in. technologię DIDRC oraz oddzielne przetworniki cyfrowo-analogowe dla poszczególnych kanałów (WM8742 marki Wolfson, 192kHz/24-bit). Oprócz tego T-4070 posiada certyfikat DLNA, pozłacane wyjścia analogowe, wyjścia cyfrowe: AES/EBU, koaksjalne i optyczne. Wszystkie te rozwiązania wskazują na bezkompromisowe podejście konstruktorów do jakości odtwarzanego dźwięku.
T-4070 jest dostępny w kolorach czarnym i srebrnym. Cena: 3.799 zł.

Właściwości użytkowe T-4070
- Technologia DIDRC (Dynamic Intermodulation Distortion Reduction Circuitry)
- Radio internetowe
- Streaming audio z dysków wpiętych w sie
(MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis, AAC)
- Certyfikat DLNA v 1.5
- Bezpośrednie połączenie iPod?a/iPhone'a przez USB na panelu frontowym
- Advanced Music Optimizer
- Przetworniki Wolfson? (WM8742) 192kHz/24-bit niezależne dla obu kanałów
- Solidna antyrezonansowa obudowa, chassis z blach o grubości 1.6 mm
- Tuner FM/AM/DAB+ Tuner
- Pamięć 40 stacji FM/AM
- Pamięć 40 stacji DAB/DAB+
- RDS (RT/PTY/TP)
- 3 wyjścia cyfrowe (Amphenol AES/EBU, Optical, and Coaxial)
- Wyjście analogowe audio
- Pozłacane wyjścia analogowe RCA i cyfrowe AES/EBU, koaksjalne
- 3 tryby wygaszania wyświetlacza (Normal/Dim/Dimmer)


http://www.egazety.pl/computer-graphics-studio/e-wydanie-hi-fi-choice-home-cinema.html


Nowe technologie Onkyo

1. Radio internetowe i streaming muzyki z Ethernetu
Dostęp do Internetu i sieci domowej zapewnia strumieniowe odtwarzanie sygnału radiowego. Ciesz się praktycznie nieograniczonym wyborem kanałów radiowych z platform takich jak vTuner, Last.fm, Napster i Spotify1. Możesz tworzy
własne listy odtwarzania, lub znaleźć artystów podobnych do tych ulubionych przez Ciebie i stanie się to szybko i łatwo.

2. DIDRC (Dynamic Intermodulation Distortion Reduction Circuitry)
Częstotliwości powyżej 100kHz są bardzo podatne na zakłócenia wprowadzane przez urządzenia cyfrowe np. impuls zegara dyktującego moment pobrania próbki cyfrowej. Mimo, że zakłócenia te leżą znacznie powyżej zakresu ludzkiego słuchu, mają negatywny wpływ na charakter czy atmosferę dźwięku reprodukowany w zakresie słyszalnym. Dzięki zastosowaniu technologii DIDRC, zapewniającej poprawę liniowości przetwarzania cyfrowo/analogowego i zmniejszającej zakłócenia, Onkyo efektywnie redukuje słyszalne zafałszowanie dźwięku.

3. Certyfikat DLNA
Tuner T-4070 posiada certyfikat DLNA 1.5 zapewniający bezproblemową komunikację z siecią domową. Możesz przesła
pliki audio zapisane na domowym komputerze lub na media-serwerze bezpośrednio do T-4070 nawet jeśli jest on ustawiony w innym pokoju niż reszta urządzeń. Możliwe jest przesyłanie plików: MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis i AAC.
4. USB z bezpośrednim połączeniem sygnału cyfrowego z iPod'a/iPhone'a lub innej pamięci flash
Do portu USB możesz dostarczy
sygnał w formacie MP3, WMA, FLAC i AAC, zapisany w pamięci iPod'a/iPhone'a lub innej pamięci flash. Sygnał dociera do T-4070 w formie cyfrowej i tam przekształcany jest do postaci analogowej z wykorzystaniem najwyższej jakości przetworników cyfrowo-analogowych Wolfson 192 kHz/24-bit model WM8742. Dzięki temu muzyka z Twojego odtwarzacza ma znacznie lepszą jakość niż w przypadku wykorzystania przetworników znajdujących się w odtwarzaczu przenośnym. Kolejną korzyścią z wejścia USB, jest to, że umożliwia ono sterowanie odtwarzaniem plików audio zapisanych na podłączonym urządzeniu.

5. Przetworniki DAC Wolfson (WM8742)
W odtwarzaczu wykorzystano wysokiej jakości przetworniki cyfrowo-anologowe firmy Wolfson (WM8742) po jednym na każdy kanał. Rozdzielenie przetwarzania na oddzielne kanały zapewnia najwyższą jakość.

6. W pełni jednolita podstawa antywibracyjna
Doskonały odczyt sygnału cyfrowego reprezentującego muzykę zaczyna się już, w fazie konstrukcji obudowy. Firma Onkyo zastosowała do budowy podstawy obudowy solidną blachę o grubości 1.6mm, która stanowi skuteczną ochronę przed dostępem zakłóceń zewnętrznych do elementów znajdujących się wewnątrz.

INFO www.onkyo.pl