hi-fi

W TESTACH - STELLO iA500

news |

Aktualnie testujemy jeden z nowszych produktów marki Stello - Ai500, czyli zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny z wbudowanym

Aktualnie testujemy jeden z nowszych produktów marki Stello - Ai500, czyli zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny z wbudowanym DAC-iem. W numerze 11/2011 ukaże się recenzja tego urządzenia.

W Polsce ciągle jeszcze koreańskie produkty nie cieszą się wielką estymą, choć użytkowników elektroniki czy telefonów Samsunga jest coraz więcej, a i samochodów z tego kraju spotyka się na naszych ulicach sporo. Rodzimi audiofile na razie nadal spoglądają głównie w stronę dwóch azjatyckich krajów - ci zamożniejsi chcą mieć produkty japońskie, a ci, których nie stać na taki luksus, często kupują urządzenia chińskie. A może warto jednak sprawdzić, co Koreańczycy mają do zaoferowania audiofilom?

Nowe trendy
Są takie branże, w których nie zawsze da się jasno powiedzieć, czy to producenci tworzą trendy na rynku, za którymi podążają klienci, czy też to użytkownicy urządzeń/usług wymuszają na wytwórcach dostosowanie się do ich oczekiwań. Rynek audio należy, przynajmniej w ostatnich latach, do takich, na których to klienci wywierają presję na producentach. Dlatego pojawia się coraz więcej urządzeń, które jeszcze kilkanaście lat temu byłyby dziwactwem, a dziś mają szansę podbić rynek. Świetnym przykładem jest wzmacniacz Ai500 koreańskiej firmy April Music sprzedawany pod marką Stello.


http://www.egazety.pl/computer-graphics-studio/e-wydanie-hi-fi-choice-home-cinema.html


Domowe centrum muzyczne
Stello znamy jest przede wszystkim ze stosunkowo niedrogiego przetwornika cyfrowo-analogowego DA100 Signature, który podbił serca wielu użytkowników ogromną muzykalnością i żywiołowością prezentacji. Nie jest to może najlepsze urządzenie na rynku (nawet w swojej cenie), patrząc oczywiście z punktu widzenia teoretycznych, audiofilskich wymagań, ale zapewnia za to radość i satysfakcję ze słuchania muzyki oraz oferuje niespotykanie szeroką gamę wejść cyfrowych, a co za tym idzie uniwersalność zastosowań. Klient, który nie jest jeszcze gotowy rozstać się z ukochanymi płytami CD, może do kompletu dokupić mały zgrabny transport CDT100, który mimo niepozornego wyglądu jest naprawdę znakomitym urządzeniem i w ten sposób stworzyć uniwersalne domowe centrum muzyczne. Do wejść cyfrowych można bowiem podłączyć, oprócz wspomnianego transportu, komputer, odtwarzacz DVD/Blu-ray, dekoder TV, może nawet jakiś przenośny odtwarzacz i dzięki temu zagwarantować sobie odpowiednią jakość dźwięku z niemal każdego źródła, które potrafi wysłać sygnał audio w postaci cyfrowej.

Trzy w jednym
April Music to koreańska firma, która na lokalnym rynku sprzedaje swoje produkty od lat, a stosunkowo niedawno postanowiła otworzyć się nieco na świat. "Nieco" - ponieważ czyni to stopniowo, oferując na rynku międzynarodowym swoje kolejne marki (oprócz Stello są to również Aura i Eximus). Do testu otrzymaliśmy jeden z nowszych produktów marki Stello - Ai500, czyli zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny z wbudowanym DAC-iem (opartym na czipie AKM AK4395VF firmy Asahi Kasei Microsystems) oraz wejściem do podłączenia iPoda. Urządzenie pracuje w klasie AB, a elementami wzmacniającymi są MOSFETY-y 2SK1058/2SJ169 firmy Hitachi. Za zasilanie odpowiada transformator toroidalny (800VA) wspierany baterią kondensatorów o pojemności 90.000mF....

Zapraszamy do przeczytania całości w numerze 11/11 "Hi-Fi Choice & Home Cinema"