s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

ODTWARZACZ CD ONKYO C-7070

news |

Firma Onkyo kontynuuje rozwój serii urządzeń dwukanałowych. Właśnie do tej rodziny dołączył nowy odtwarzacz C-7070

Firma Onkyo kontynuuje rozwój serii urządzeń dwukanałowych. Właśnie do tej rodziny dołączył nowy odtwarzacz C-7070 - niezwykle wszechstronny i wyrafinowany. Podobnie jak inne urządzenia opisywane przez nas niedawno posiada solidną obudowę zapewniającą tłumienia drgań: mosiężne nóżki, dolną płytę o grubości 1.6mm, cichy mechanizm napędu CD wykonany z aluminium, "pływające" płytki drukowane, elegancki aluminiowy panel przedni. Ponadto Onkyo posiada bardzo precyzyjny zegar decydujący o poborze i dekodowaniu próbek cyfrowych, przetworniki cyfrowo-analogowe Wolfson 192kHz/24-bit (po jednym na kanał) i technologię DIDRC (Dynamic Intermodulation Distortion Reduction Circuitry). Wszystkie te ulepszenia mają za zadanie zminimalizowanie zakłóceń. Onkyo C-7070 odtwarza zarówno płyty CD jak i CD-R/RW, również z plikami kodowanymi w MP3/WMA. Zapewnia możliwość podłączenia iPoda/iPhone'a przez port USB i odtworzyć muzykę prosto z jego pamięci. Dodatkowo urządzenie posiada wygaszacz wyświetlacza, pozłacane terminale audio, oddzielny wzmacniacz słuchawkowy. Cechuje się perfekcyjną jakością wykonania.
http://www.egazety.pl/computer-graphics-studio/e-wydanie-hi-fi-choice-home-cinema.html

Najnowsze produkty Onkyo na targach
Onkyo IFA BERLIN http://www.youtube.com/watch?v=1I6NGSBrcQk&feature=related Część 2 http://www.youtube.com/watch?v=8Cw3sxCOHW8&feature=related
Nowe technologie Onkyo 1. DIDRC (Dynamic Intermodulation Distortion Reduction Circuitry)
Częstotliwości powyżej 100kHz są bardzo podatne na zakłócenia wprowadzane przez urządzenia cyfrowe np. impuls zegara dyktującego moment pobrania próbki cyfrowej. Mimo, że zakłócenia te leżą znacznie powyżej zakresu ludzkiego słuchu, mają negatywny wpływ na charakter czy atmosferę dźwięku reprodukowany w zakresie słyszalnym. Dzięki zastosowaniu technologii DIDRC, zapewniającej poprawę liniowości przetwarzania cyfrowo/analogowego i zmniejszającej zakłócenia, Onkyo efektywnie redukuje słyszalne zafałszowanie dźwięku.
2. Precyzyjny zegar taktujący
C-7070 zawiera bardzo precyzyjny zegar taktujący, decydujący o prawidłowym poborze i odczycie próbki cyfrowej. Zegar zachowuje się jak dyrygent koordynujący pracę poszczególnych instrumentów tworząc z nich wspaniałą całość. Najnowszy Onkyo wykorzystuje oscylator kwarcowy, który osiąga odchylenie zaledwie - 10 ppm, co jest wartością znacznie lepszą niż osiągana w konkurencyjnych odtwarzaczach. 3. Przetworniki DAC Wolfson (WM8742) We odtwarzaczu wykorzystano wysokiej jakości przetworniki cyfrowo-anologowe firmy Wolfson (WM8742) po jednym na każdy kanał. Rozdzielenie przetwarzania na oddzielne kanały zapewnia najwyższą jakość.
4. Cichy mechanizm ładowania i odczytu płyty   Napęd CD wchodzący w skład C-7070 umieszczono na czterech mechanicznie obrabianych wspornikach z mosiądzu, przez co jest on idealnie izolowany od wewnętrznych wibracji. Również zakłócenia wytwarzane przez szybko obracająca się płytę nie są przenoszone na inne elementy urządzenia. Precyzyjnie skonstruowana szuflada wykonana jest z ciśnieniowego odlewu aluminiowego o bardzo wysokiej sztywności. Dzięki tym zabiegom mechanizm obrotu i odczytu płyt działa gładko i cicho.
5. W pełni jednolita podstawa antywibracyjna
Doskonały odczyt sygnału cyfrowego reprezentującego muzykę zaczyna się już, w fazie konstrukcji obudowy. Firma Onkyo zastosowała do budowy podstawy obudowy solidną blachę o grubości 1.6mm, która stanowi doskonałą ochronę przed dostępem zakłóceń zewnętrznych do elementów znajdujących się wewnątrz. "Pływające" płytki drukowane
6. Zamiast montować płytę główną z obwodami elektronicznymi bezpośrednio do obudowy, zastosowano "pływające" mocowanie co wpłynęło na ochronę elementów przed wibracjami napływającymi z zewnątrz, ale i tymi wywołanymi przez napęd znajdujący się wewnątrz obudowy. Zapewnia to dłuższe bezawaryjne życie odtwarzacza i przeczyste odtwarzanie sygnału audio. Specyfikacja: Onkyo C-7070 - Odtwarza: CD Audio, CD-R, CD-RW, MP3 (CD-R, CD-RW) and WMA (CD-R, CD-RW) - Technologia DIDRC (Dynamic Intermodulation Distortion Reduction Circuitry) - Bardzo precyzyjny zegar taktujący (10 ppm) - Przetworniki Wolfson (WM8742) 192kHz/24-bit niezależne dla obu kanałów - Ciche ładowanie płyty i solidna aluminiowa taca na płytę - Solidna antyrezonansowa budowa obudowy, chassis z blach o grubości 1.6 mm - Gruby aluminiowy panel frontowy - Bezpośrednie podłączenie iPoda przez USB na panelu przednim - Niezależny wzmacniacz słuchawkowy - Pamięć 25 utworów - Odtwarzanie w dowolnej kolejności (random) - Odtwarzanie z powtarzaniem - Dwa wyjścia cyfrowe (optyczne i koaksjalne) - Wyjście analogowe (L,P)