hi-fi

NOWE PŁASKIE KOLUMNY KLIPSCH GALLERY

news |

Firma Klipsch wprowadza do swojej oferty nową linię kolumn głośnikowych pod nazwą Gallery. Aktualnie w jej

Firma Klipsch wprowadza do swojej oferty nową linię kolumn głośnikowych pod nazwą Gallery. Aktualnie w jej skład wchodzą trzy bardzo cienkie kolumny o symbolach: G-12, G-16, G-28 (cyfra w oznaczeniu oznacza wysokość głośnika w calach). Kolumny te zapewniają dynamiczny i pełnokrwisty dźwięk, charakterystyczny dla wszystkich wyrobów firmy Klipsch. Do ich budowy wykorzystano najlepsze technologie znane z droższej oferty firmy. Kolumny te ze względu na niewielką grubość - zaledwie kilka centymetrów - znakomicie pasują do nowoczesnych płaskich telewizorów i pozwalają stworzyć stylowy oraz pięknie brzmiący system dźwięku dookólnego. Wszystkie kolumny mogą być mocowane pionowo bądź poziomo do ściany lub po wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych, dodatkowych podstaw stać na regale bądź na podłodze. Umieszczenie gniazd podłączeniowych jest tak przemyślane, że nie kolidują one z systemem mocowania. Kolumny Gallery wyglądają, jakby były przyklejone do ściany.

http://www.egazety.pl/computer-graphics-studio/e-wydanie-hi-fi-choice-home-cinema.html


Ścianki przednie głośników są wykonane z polimerów i wykończone na wysoki połysk w kolorze czarnym, dlatego z większością telewizorów tworzą wizualną harmonię. Natomiast pod względem jakości dźwięku biją na głowę standardowe głośniczki montowane w telewizorach. Do odtwarzania najwyższych tonów wykorzystano opatentowaną technologię Tractrix Horn z kwadratową tubą o kącie promieniowania dźwięku 90°x 90°, w której pracuje 1-calowa tytanowa kopułka. Reprodukowany dźwięk jest stabilnie rozprzestrzeniany i dynamiczny bez względu na to czy kolumna umieszczona jest poziomo, czy pionowo. Z kolei w głośniku wysokotonowym zastosowano technologię Linear Travel Suspension (LTS), dzięki której membrana porusza się bez kompresji, oferując precyzyjne, szczegółowe i gładkie wysokie tony aż poza granicę ludzkiej słyszalności.
Jako głośniki nisko-średniotonowe zastosowano przetworniki z bardzo sztywnymi membranami o średnicy 8,89cm wykonanymi z modelowanego pod wysokim ciśnieniem grafitu (IMG). Przetworniki są przystosowane do dużego skoku membrany napędzanej magnesami o średnicy takiej samej, jak membrany.
Kolumny linii Gallery są wyposażone w cieniutkie grille ochronne (zaledwie o połowę grubsze niż karty kredytowe), pozbawione ramki i całkowicie przezroczyste akustycznie.

INFO www.eic.com.pl