kino domowe

ONKYO TX-NR1009 9-KANAŁOWY AMPLITUNER 3D

news |

W ofercie firmy Onkyo pojawił się dziewięciokanałowy amplituner TX-NR1009. Podobnie jak poprzednie modele tego

W ofercie firmy Onkyo pojawił się dziewięciokanałowy amplituner TX-NR1009. Podobnie jak poprzednie modele tego producenta tak i ten może poszczycić się solidnym układem zasilającym (pobór 830W) i równie solidnym wzmacniaczom końcowym dzięki czemu może współpracować z dowolnymi kolumnami głośnikowymi zapewniając słuchaczowi wysokiej jakości dźwięk przestrzenny w dowolnych warunkach akustycznych.
Największą nowością na skalę światową jest w tym modelu Onkyo zastosowanie systemu DTS-Neo:X. Pozwala on odtwarzać dźwięk w systemie 11.1 dodając do standardu 7.1 dodatkowe kanały przednie High i Wide.
Onkyo TX-NR1009 ma wbudowany tuner radiowy FM/AM z RDS (PS/RT/PTY/TP) z pamięcią 40 stacji. Ponadto umożliwia dostęp do ok. 25.000 stacji radiowych działających w Internecie. Użytkownik ma również dostęp do plików muzycznych znajdujących się na dyskach komputerów wpiętych w domową sieć, a dzięki zaawansowanemu trybowi Advanced Music Optimizer poprawiającemu jakość skompresowanego dźwięku może odtworzyć je z niesamowitą jakością. Współpracuje także z urządzeniami firmy Apple iPod/iPhone, a miłośnikom gier komputerowych dedykowano, oprócz wejścia HDMI 3D również specjalne tryby dźwiękowe zapewniające maksymalizacje doznań i pełne dopasowanie do rodzaju gry.
TX-NR1009 wyposażony jest, w aż 8 wejść (jedno na froncie) HDMI v 1.4 oraz w 2 wyjścia, a także łącza takie jak: RS232, IR In/Out, Trigger 12V (Zone 2/3 ) co pozwala wpiąć go w zewnętrzny system sterowania tzw. "Inteligentny dom". Urządzenie wyposażone jest w 11 par wyjść głośnikowych umieszczonych w jednym szeregu na dole tylnej ścianki co ułatwia montaż nawet bardzo grubych przewodów głośnikowych.
Nowy Onkyo posiada prestiżowy certyfikat THX Select2 Plus. Zastosowano w nim także zaawansowany technologicznie procesor wizyjny HQV Vida VHD1900, który potrafi wygładzić każdy obraz. Dodatkowo dostępna jest rozbudowana regulacja obrazu ISF. Sygnał z HDMI można upskalować do postaci 4k (3840x2160) wykorzystując procesor Marvell Qdeo.
Na pokładzie znajduje się komplet dekoderów dźwięku przestrzennego z Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, a pełną konfigurację systemu można bardzo łatwo wykonać wykorzystując automatyczną korekcję akustyki pomieszczenia AudysseyMultEQ XT. Amplituner wyposażono w procesor Audyssey DSX i dekoder DolbyPro Logic IIz dodające do tradycyjnej ścieżki multikanałowej dodatkowe informacje przeznaczone dla kanałów przednich High i Wide.
Onkyo wyposażony jest także w wejście sygnału wizyjnego z komputera. Dopełnieniem bogatego wyposażenia jest wejście gramofonowe i wyjście z przedwzmacniacza 9.2 dzięki któremu można wykorzystać amplituner do stworzenia systemu 11.2 i dodatkowo Zone 2 i Zone 3 oczywiście wykorzystując dodatkowe wzmacniacze.
Cena 5.999 zł

INFO www.onkyo.pl