hi-fi

MONOFONICZNY WZMACNIACZ MOCY DAN D'AGOSTINO MOMENTUM

news |

Dana D'Agostino był współzałożycielem i głównym inżynierem firmy

Dana D'Agostino był współzałożycielem i głównym inżynierem firmy Krell Industries. Zyskał reputację jednego z najlepszych na świecie konstruktorów wzmacniaczy. Teraz wykorzystując swoje 40 letnie doświadczenie zawodowe postanowił działać na własny rachunek. Niesamowity monofoniczny wzmaczniacz mocy Momentum jest pierwszym produktem oferowanym przez Dana D'Agostino pod własnym nazwiskiem. Jak twierdzi jego twórca Momentum brzmi cieplej, bardziej muzykalnie i bardziej "live" niż jakikolwiek inny wzmacniacz który dotychczas zaprojektował osobiście i bardziej niż jakikolwiek inny wzmacniacz dostępny na rynku. Momentum wyróżnia się oryginalnym nieco staromodnym wzornictwem. Jednocześnie elegancka obudowa ma za zadanie nie tylko przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów swoim atrakcyjnym wyglądem, ale jest także w pełni funkcjonalna. Ręcznie zbudowane i przetestowane w Ameryce, obudowy do Momentum, wykonano z litych bloków aluminium, a nie z arkuszy blachy giętych na prasie. Dzięki temu obudowa jest wolna od rezonansów i stanowi doskonałą osłonę przed częstotliwościami radiowymi i zakłóceniami elektromagnetycznymi (RFI/EMI). Ponadto Momentum jest pierwszym wzmacniaczem wykorzystującym miedź do budowy radiatorów odprowadzających ciepło. Przewodność cieplna miedzi jest o 91% większa niż aluminium, co sprawia że radiatory w Momentum mogą być dużo mniejsze, a ponadto posiadają otwory zamiast żeber. Te oryginalne rozwiązania sprawiły, że urządzenie to może mieć naprawdę kompaktowe rozmiary - wysokość obudowy to zaledwie 10cm.
We wzmacniaczu Momentum, Dan D'Agostino osiągnął nowy standard wydajności energetycznej urządzeń audio. Pomimo imponującej mocy 300W na kanał przy 8ohm (i aż 1200W przy 2ohm), Momentum pobiera mniej niż 1 W mocy w stanie spoczynku! 28 sztuk tranzystorów wyjściowych użytych do budowy Momentum należy do najszybszych tranzystorów wyjściowych jakie są dostępne na rynku. Pracują one przy częstotliwości graniczej 69 MHz, umożliwiając osiągnięcie niesamowicie szerokiego pasma przenoszenia.
Płytka drukowana wykonana jest wyłącznie w procesie montażu przewlekanego, który sprzyja odprowadzaniu ciepła (i znosi upływ czasu) daleko lepiej niż często stosowany montaż powierzchniowy. Pozwoliło to na zastosowanie w układzie wyższej klasy kondensatorów. Wszystkie użyte rezystory to elementy metalizowane o 1% tolerancji. W ścieżce sygnałowej nie ma żadnych kondensatorów - wzmacniacz od wejścia do wyjścia charakteryzuje się układem stabilizacji prądu stałego.
Cena pojedynczego monobloku Momentum wynosi 81.700 zł.

INFO www.audiofast.pl