hi-fi

MAGICO Q3

news |

Magico, amerykański lider w projektowaniu i produkcji zestawów głośnikowych klasy high-end wprowadza do sprzedaży najnowszy zestaw głośnikowy Q3.

Magico, amerykański lider w projektowaniu i produkcji zestawów głośnikowych klasy high-end wprowadza do sprzedaży najnowszy zestaw głośnikowy Q3.
Te 3-drożne, 5-głośnikowe zestawy wolnostojące, zamknięte są w silnie użebrowanej i doskonale wytłumionej obudowie wykonanej z anodyzowanego na kolor czarny aluminium i mosiądzu. Zestawy wyposażone są w komplet przetworników produkcji Magico, w tym trzy nowe 7-calowe przetworniki basowe Nano-Tech, opracowane pod kątem uzyskania ogólnej skuteczności systemu na poziomie 90 dB.
Q3 jest pierwszym zestawem głośnikowym produkcji Magico, który osiąga ten poziom skuteczności. Pozwala to efektywnie wysterować głośniki wzmacniaczami o mocy już na poziomie 30 W.
 
Q3 zbudowano na sprawdzonej filozofii platformy Q, po raz pierwszy zastosowanej w uznanych zestawach Q5, będących pierwszym produktem Magico wykorzystującym podejście całkowitej kontroli nad wszystkimi aspektami projektu i budowy produktu. Model Q3 kontynuuje tą tradycję.
 
Q3 to w pełni trójdrożna konstrukcja, w której trzy nowe 7-mio calowe przetworniki basowe uzupełniono 6-cio calowym przetwornikiem średnio-tonowym Nano-Tech i berylową kopułką wysoko-tonową MBe-1. Wszystkie te głośniki łącznie, odzwierciedlają nieustanne dążenie Magico do opracowywania i implementacji najlepszych na świecie przetworników dźwięku.
 
Będąc reminiscencją większego modelu Q5, można by powiedzieć, ze Q3 to po prostu mniejsza wersja tego samego zestawu głośnikowego. W wielu aspektach jest to prawda; ten sam przetwornik wysoko-tonowy MBe-1, ścianka przednia o ciągłych krzywiznach minimalizująca dyfrakcję, solidne, blokowane nóżki antywibracyjne, to tylko kilka z wielu podobieństw miedzy tymi modelami. Jednakże, z uwagi na inne wymiary i układ obudów a także inne zachowanie się przetworników oraz inną implementacje zwrotnicy, Q3 charakteryzują się innymi krytycznymi punktami podziału zwrotnicy oraz innymi częstotliwościami rezonansowymi. By temu sprostać, w ściśle określonych miejscach zastosowano materiał tłumiący stosowany także w zestawachQ5, ale o zmodyfikowanych właściwościach. Zmienne wartości sił i naprężeń przełożyły się na różną grubość materiałów wytłumiających, stosowanych w celu minimalizacji rezonansów będących źródłem niepożądanych zniekształceń obrębie całego pasma akustycznego.
 
Magico Q3 stanowią wyjątkowe ucieleśnienie intencji - w sposób zdecydowany realizują cele przyświecające Magico. Dzięki licznym przełomowym rozwiązaniom technologicznym, pokonano wszelkie potencjalne ograniczenia. Q3 nie stanowią dla producenta ani dla Klienta żadnego kompromisu.
 
We wspólnym interesie Magico i klientów jest kontynuowanie poszukiwania dróg, gdzie technologia może służyć muzyce. Jeśli zostanie ona właściwie wykorzystana, rezultaty mogą zaskoczyć nawet najśmielsze oczekiwania. I tak się stało w przypadku Q3.

 
DANE TECHNICZNE:
Przetworniki
1 x 1" MBe-1 wysoko-tonowy
1 x 6" Nano-Tec średnio-tonowy
3 x 7" Nano-Tec basowy
Skuteczność: 90dB
Impedancja: 4 Ohm
Pasmo przenoszenia: 26 Hz - 50 kHz (0 - 3dB)
Zalecana moc wzmacniacza: minimum 30W
Wymiary: 47" H x 16" D x 10.5" W
Waga: 113 kg / szt. netto
 
Cena zestawów w Polsce wynosi 139.000 złotych.

INFO www.audiofast.pl