hi-fi

GRAMOFON EAT FORTE S

news |

Firma EAT wprowadza na rynek model Forte S - litera "S" w nazwie oznacza "small", czyli mały. W rzeczywistości jednak Forte S nie jest znacząco

Firma EAT wprowadza na rynek model Forte S - litera "S" w nazwie oznacza "small", czyli mały. W rzeczywistości jednak Forte S nie jest znacząco mniejszy od swojego większego brata Forte. Oba urządzenia należą do tzw. mass-loaderów, czyli do bardzo ciężkich gramofonów.
Talerz Forte S waży aż 15kg, co oznacza, że jest znacznie cięższy od standardowych 30cm talerzy konkurencyjnych produktów i umożliwia uzyskanie większej bezwładności, co z kolei wpływa na stabilność obrotów. Talerz posiada wewnętrzną warstwę z materiału tłumiącego - sorbotanu oraz zewnętrzną powłokę winylową. Posadowiono go na łożysku z ceramiczną kulką i teflonową panewką. Nacisk na łożysko został zredukowany poprzez zastosowanie dwóch przeciwstawnie pracujących magnesów, które odpychają się, redukując nacisk. Talerz jest napędzany przez zespół dwóch silników. Cały gramofon stoi na nóżkach magnetycznych. Pozwala to na efektywne odsprzęgnięcie go od podłoża. Waga całego gramofonu wynosi 44kg. Cena: 23.500zł.

INFO www.voice.com.pl